Reklama

Reklama

70. Tour de Pologne rozpocznie się we Włoszech

Dwoma etapami we Włoszech - w regionie Trentino - rozpocznie się 70. kolarski Tour de Pologne. W 2013 roku wyścig potrwa od 27 lipca do 3 sierpnia.

Podczas środowej uroczystości podpisania umowy między władzami Trentino a organizatorem wyścigu (Lang Team) poinformowano, że 27 lipca kolarze pojadą z Rovereto do Madonna di Campiglio. Etap liczy 183,5 km. Dzień później zawodnicy przejadą z Marilleva Val di Sole do Passo Pordoi (195,5 km).
Jak podkreślił w rozmowie z dziennikarzami dyrektor Tour de Pologne Czesław Lang, od dawna marzył, aby impreza nie odstawała trudnością od wielkich wyścigów np. Giro d'Italia.
- W naszym kraju nie ma jednak Alp czy innych tak wysokich gór. Dlatego postanowiliśmy wyjechać poza Polskę. Bardzo się cieszę, że znalazłem partnera we władzach Trentino, z którymi współpracuję już od kilku lat. W organizacji tego przedsięwzięcia pomogło też to, że przez 15 lat mieszkałem w Italii. Myślę, że te dwa etapy będą godne jubileuszu wyścigu" - powiedział Lang.
Nie podziela on obaw, że już na "włoskich" górskich etapach rozstrzygną się losy 70. Tour de Pologne: "Takie myślenie to duży błąd. W Polsce mamy tylko dwa płaskie etapy - do Rzeszowa i Katowic. Potem będziemy obserwować walkę w górach - w okolicach Zakopanego, Bukowiny Tatrzańskiej. A przecież, aby podnieść jeszcze emocje, kończymy wyścig jazdą indywidualną na czas z Wieliczki do Krakowa."
Środowa uroczystość odbyła się w centrum Krakowa, gdyż to miasto odgrywać będzie bardzo duża rolę podczas przyszłorocznego wyścigu. To tu, po przybyciu z Włoch, 29 lipca odbędzie się oficjalna prezentacja ekip, a dzień później start do 3. etapu. Także w stolicy Małopolski 3 sierpnia zakończy się cała impreza.
- To będą na pewno trzy dni pełne emocji dla fanów kolarstwa. To wielkie wydarzenia dla Krakowa, przede wszystkim z punktu widzenia promocji miasta - powiedział prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.
W 2012 r. Tour de Pologne wygrał Włoch Moreno Moser z grupy Liquigas, dla którego region Trentino to rodzinne strony.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL