​Liga Mistrzów. Pierwsze zwycięstwo Sportingu Lizbona

Sporting Lizbona wygrał 4-1 (3-1) z Besiktasem Stambuł w ramach rozgrywek grupy C w fazie grupowej Ligi Mistrzów. To pierwsze zwycięstwo Sportingu w tej edycji "Champions League". Dwa gole dla portugalskiej drużyny zdobył stoper i jednocześnie kapitan drużyny Sebastian Coates.

Już w drugiej minucie Pedro Goncvales stanął przed szansą na otworzenie wyniku, ale dobrze wychodzący z bramki Ersin Destanoglu powstrzymał go na 11. metrze. W pierwszym kwadransie strzałem z ostrego kąta popisał się jeszcze Pablo Sarabia, ale w tym przypadku również Destanoglu stanął na wysokości zadania.

Liga Mistrzów
2021-10-19 18:45 | Stadion: Vodafone Park | Widzów: 22936 | Arbiter: Slavko Vinčić
Zouhair Feddal Agharbi76′ 90′
43′ Domagoj Vida
Sebastian Coates  15′, 27′
Mayele Fabrice N'Sakala
João Maria Lobo Alves Palhinha Gonçalves
90′ Miralem Pjanić
Pedro Antonio Porro Sauceda25′
58′ Rachid Ghezzal
Pedro António Pereira Gonçalves90′
 24′ 73′ Cyle Christopher Larin
Pablo Sarabia García  44′ (k.) 84′
Josef de Souza Dias
Matheus Luiz Nunes90′
47′ 80′ Alex Teixeira Santos
Daniel Santos Bragança90′
73′ Gökhan Töre
Manuel Ugarte Ribeiro
Salih Uçan
Jovane Eduardo Borges Cabral
Necip Uysal
Tiago Barreiros de Melo Tomás84′
80′ Kenan Karaman

Rzut rożny tuż po akcji strzeleckiej Sarabi przyniósł gola na 1-0 dla Sportingu. Wrzutka z kornera została przedłużona głową na piąty metr, gdzie kapitan gości Sebastian Coates rzucając się na murawę skutecznie strzelił głową.

13

Turecka drużyna wyrównała także po rzucie rożnym, Cyle Larin wyskoczył ponad obrońcę i głową zmienił wynik na 1-1. To był fragment meczu, w którym kornery przynosiły bramki.

Liga Mistrzów. Besiktas - Sporting. Dwa gole kapitana Sebastiana Coatesa

W 27. minucie ponownie Coates niemal w identyczny sposób, co przy trafieniu na 1-0, podwyższył na 2-1. Tuż przed przerwą korner dla Sportingu spowodował zagranie ręką w polu karnym przez Domagoja Vidę, gracza Besiktasu. Rzut karny na gola na 3-1 zamienił Pablo Sarabia.

W drugiej połowie wciąż większą chęć, inicjatywę i możliwości przejawiali piłkarze Sportingu. Joao Palhinha trafił jednak w słupek po dobrym dośrodkowaniu i próbie sięgnięcia futbolówki wślizgiem. W końcówce wynik na 4-1 udało się ustalić Paulinho.