Ulsan Hyundai Horang-i - Al Duhail SC 1-3 (0-1). Klubowe Mistrzostwa Świata

7 lutego na Ahmed bin Ali Stadium w Al Rayyan odbyło się starcie rozgrywek Klubowych Mistrzostw Świata pomiędzy drużynami Ulsanu Hyundai Horang-i a Al Duhailu SC. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Al Duhailu SC 3-1, który wywalczyły awans.

Klubowe Mistrzostwa Świata
2021-02-07 16:00 | Stadion: Ahmed bin Ali Stadium | Arbiter: Edina Alves Batista
Almoez Ali 82'

Od pierwszych minut jedenastka Al Duhailu SC zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Ulsanu Hyundai Horang-i była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Al Duhailu SC w 21. minucie spotkania, gdy Edmilson Junior strzelił pierwszego gola. W zdobyciu bramki pomógł Ali Karimi.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Al Duhailu SC.

Drugą połowę zespół Ulsanu Hyundai Horang-i rozpoczął w zmienionym składzie, za Lukasa Hinterseera, Jasona Davidsona weszli Kim Ji-Hyun, Kim In-Sung. W 61. minucie w jedenastce Al Duhailu SC doszło do zmiany. Mohammed Muntari wszedł za Michaela Olungę.

Piłkarze Ulsanu Hyundai Horang-i otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 62. minucie bramkę wyrównującą zdobył Yoon Bit-Garam.

W 66. minucie Kim Sung-Joon został zastąpiony przez Shin Hyung-Mina.

Zawodnicy Al Duhailu SC szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Mohammed Muntari. Przy strzeleniu gola pomagał Dudu.

Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Kim Tae-Hwanowi z Ulsanu Hyundai Horang-i. W 75. minucie Abdullah Abdulsalam został zmieniony przez Assima Madiba, co miało wzmocnić zespół Al Duhailu SC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lee Dong-Juna na Kim Min-Juna.

Drużyna Ulsanu Hyundai Horang-i ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Al Duhailu SC, zdobywając kolejną bramkę. W 82. minucie pokonał bramkarza Almoez Ali. Asystę przy golu zanotował Ismaeel Mohammad.

W 83. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Seol Young-Woo z Ulsanu Hyundai Horang-i, a w pierwszej minucie doliczonego czasu meczu Almoeza Alego z drużyny przeciwnej. Chwilę później trener Al Duhailu SC postanowił bronić wyniku. W czwartej minucie doliczonego czasu starcia postawił na defensywę. Za napastnika Ismaeela Mohammada wszedł Ali Karami, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Al Duhailu SC utrzymać prowadzenie. W tej samej minucie w zespole Al Duhailu SC doszło do zmiany. Khaled Mohammed wszedł za Dudu.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-3.

Salah Zakaria Hassan Moussa
74′ Tae-Hwan Kim
Ismaeel Mohammad Mohammad90′
Ki-Hee Kim
Bassam Hisham Al Rawi
Dave Bulthuis
Mehdi Amine Benatia
46′ Jason Davidson
Ali Hassan Afif Yahya
Du-jae Won
Abdullah Abdulsalam Alahrak75′
76′ Dong-Jun Lee
Almoez Ali Zainalabiddin Abdulla  82′ 90′
83′ Yung-Woo Seol
Edmilson Junior Paulo da Silva  21′
66′ Sung-Joon Kim
Ali Karimi
 62′ Bit-Garam Yoon
Eduardo Pereira Rodrigues90′
46′ Lukas Hinterseer
Ahmed Yasser Mohammedi Abdelrehman
76′ Min-Jun Kim
Assim Omer Al Haj Madibo75′
Ho Lee
Karim Boudiaf
66′ Hyung-Min Shin
Luiz Mairton Carlos Júnior
46′ In-Sung Kim
Khaled Mohammed Mohammed Saleh90′
46′ Ji-Hyun Kim
Mubarak Shanan Hamza
Hyeong-Kyeong Lee
Mohammed Muntari61′  66′

Piłkarze Ulsanu Hyundai Horang-i otrzymali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy w drugiej połowie.