Klubowe MŚ: Al Hilal FC - Espérance Sportive de Tunis 1-0 (0-0)

14 grudnia na Jassim Bin Hamad Stadium (Al-Sadd Stadium) w adzie-Dōże odbył się pojedynek rozgrywek Klubowe MŚ pomiędzy drużynami Al Hilalu FC a Espérance Sportive. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Al Hilalu FC 1-0, który wywalczyły awans. Starcie obejrzało 7,726 widzów.

Klubowe MŚ
2019-12-14 15:00 | Stadion: Jassim Bin Hamad Stadium (Al-Sadd Stadium) | Widzów: 7726 | Arbiter: R. Tobar
Al Hilal FC
Espérance Sportive de Tunis
1
0
B. Gomis 73'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu Espérance Sportive.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie obejrzał Gustavo Cuéllar z zespołu Al Hilalu FC. Była to 39. minuta meczu.

W 60. minucie sędzia przyznał żółtą kartkę Samehowi Derbalemu z Espérance Sportive. Trener Al Hilalu FC postanowił zagrać agresywniej. W 65. minucie zmienił pomocnika Gustava Cuéllara i na pole gry wprowadził napastnika Bafétimbiego Gomisa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespoły zdołały strzelić gola i wygrać spotkanie.

Dopiero w drugiej połowie Bafétimbi Gomis wywołał eksplozję radości wśród kibiców Al Hilalu FC, strzelając gola w 73. minucie starcia. W zdobyciu bramki pomógł Andre Carrillo.

W 76. minucie Abdelraouf Benguit został zastąpiony przez Raeda Fadaę. W 78. minucie Omar Khribin został zmieniony przez Abdullaha Otayfa, co miało wzmocnić drużynę Al Hilalu FC. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kwame'a Bonsu na Tahę Khenissiego. Na siedem minut przed zakończeniem pojedynku żółtą kartkę dostał Mohammed Kanoo, piłkarz Al Hilalu FC.

W 85. minucie czerwoną kartkę obejrzał Mohammed Kanoo, tym samym zespół Al Hilalu FC musiał końcówkę grać w dziesiątkę, mimo to zdołał jeszcze poprawić wynik. Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 87. minucie, w drużynie Espérance Sportive za Hamdou Elhouniego wszedł Billel Bensaha, a w zespole Al Hilalu FC Mohammed Al Burayk zmienił Abdullaha Al Hafitha.

Moez Ben Cherifia
87′ Mohammed Al Burayk
Kwame Bonsu81′
39′ 65′ Gustavo Leonardo Cuéllar Gallego
Fousseny Coulibaly
Carlos Eduardo de Oliveira Alves
Anice Badri
83′ 85′ Mohammed Ibrahim Kanoo
Ibrahim Ouattara
78′ Omar Maher Khribin
Hamdou Mohamed Elhouni87′
Nawaf Saeed Al Ghamdi
Mohamed Sedki Debchi
Mohammed Al Waked
Rami Jridi
87′ Abdullah Fareed Al Hafith
Billel Bensaha87′
78′ Abdullah Ibrahim Otayf
Haythem Jouini
65′  73′ Bafétimbi Fredius Gomis
Taha Yassine Khenissi81′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy Al Hilalu FC otrzymali w meczu dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy jedną żółtą.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.