CF Tigres de la Universidad Autónoma de Nuevo León - Ulsan Hyundai Horang-i 2-1 (2-1). Klubowe Mistrzostwa Świata

4 lutego na Ahmed bin Ali Stadium w Al Rayyan odbył się mecz rozgrywek Klubowych Mistrzostw Świata pomiędzy drużynami Tigres a Ulsanu Hyundai Horang-i. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Tigres 2-1, który wywalczył awans.

Kim Ki-Hee 24'

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Trzeba było trochę poczekać, aby Kim Ki-Hee wywołał eksplozję radości wśród kibiców Ulsanu Hyundai Horang-i , zdobywając bramkę w 24. minucie starcia. Asystę zaliczył Yoon Bit-Garam.

Piłkarze Tigres nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 38. minucie gola wyrównującego strzelił Andre-Pierre Gignac. Przy strzeleniu gola pomógł Diego Reyes.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Kim Ki-Hee z jedenastki Ulsanu Hyundai Horang-i. Była to 45. minuta pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Tigres w 45. minucie spotkania, gdy Andre-Pierre Gignac zdobył z karnego drugą bramkę. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-1.

Drugą połowę zespół Tigres rozpoczął w zmienionym składzie, za Francisca Mezę wszedł Carlos González. W 65. minucie Javier Aquino został zmieniony przez Raymunda Fulgencia.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Tigres: Luisowi Rodríguezowi w 69. i Jesúsowi Dueñasowi w 81. minucie. W 83. minucie w jedenastce Tigres doszło do zmiany. Hugo Ayala wszedł za Jesúsa Dueñasa. Na sześć minut przed zakończeniem meczu sędzia pokazał kartkę Luisowi Quiñónesowi z Tigres.

Po chwili trener Tigres postanowił bronić wyniku. W 90. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Luisa Quiñónesa wszedł Jordan Sierra, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Tigres utrzymać prowadzenie. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry arbiter ukarał kartką Lukasa Hinterseera, piłkarza Ulsanu Hyundai Horang-i.

Hyeon-Woo Jo
69′ Luis Alfonso Rodríguez Alanís
Tae-Hwan Kim
Diego Reyes
Ki-Hee Kim  24′ 45′
46′ Francisco Javier Meza Palma
Dave Bulthuis
Carlos Joel Salcedo
Yung-Woo Seol
Rafael De Souza Pereira
Du-jae Won
84′ 90′ Luis Enrique Quiñónes
Dong-Jun Lee
65′ Javier Aquino
In-Sung Kim66′
81′ 83′ Jesús Alberto Dueñas Manzo
Hyung-Min Shin79′
Guido Pizarro
Bit-Garam Yoon
 38′, 45′ (k.) Andre-Pierre Gignac
Ji-Hyun Kim73′
Juan Pablo Chávez Hernández
Su-Huk Jo
Arturo Delgado Covarrubias
Ju-Hwan Seo
83′ Hugo Ayala Castro
Jae-Woo Bae
Aldo Jafid Cruz Sánchez
Jason Davidson
Juan José Sánchez Purata
Tae-Hyeon Kim
90′ Jordan Steeven Sierra Flores
Dong-Hyeok Kang
Erick Alejandro Ávalos Alejo
Yoon-Gu Kang79′
Leonardo Cecilio Fernández López
Min-Jun Kim
65′ Raymundo de Jesús Fulgencio Román
Sung-Joon Kim66′
46′ Carlos Gabriel González Espínola
Ho Lee
Julián Andrés Quiñones Quiñones
Lukas Hinterseer73′ 90′
Patrick Ogama Vendrechovski
Hyeong-Kyeong Lee

Sędzia przyznał trzy żółte kartki zawodnikom Tigres, natomiast piłkarzom Ulsanu Hyundai Horang-i pokazał dwie.

Drużyna Tigres w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast jedenastka Ulsanu Hyundai Horang-i w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.