Bayern Monachium - CF Tigres de la Universidad Autónoma de Nuevo León 1-0 (0-0). Klubowe Mistrzostwa Świata

11 lutego na Education City Stadium w Al Rayyan odbyło się starcie rozgrywek Klubowego Mistrzostwa Świata pomiędzy drużynami Bayernu Monachium a Tigres. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Bayernu Monachium 1-0, który zdobył Klubowego Mistrzostwa Świata.

B. Pavard 59'

Od pierwszych minut drużyna Bayernu Monachium (”Bawarczycy”) zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Tigres była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Jesús Dueñas z zespołu Tigres. Była to 42. minuta spotkania.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Bayernu Monachium w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 59. minucie bramkę zdobył Benjamin Pavard. Bramka padła po podaniu Roberta Lewandowskiego.

W 64. minucie Serge Gnabry zastąpił Corentina Tolisso. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartką został ukarany Luis Rodríguez, zawodnik Tigres. W 73. minucie boisko opuścili ”Bawarczycy”: Jamal Musiala, Eric Choupo-Moting, Douglas Costa, a na ich miejsce weszli Leroy Sané, Robert Lewandowski, Kingsley Coman.

Trener Tigres postanowił zagrać agresywniej. W 80. minucie zmienił obrońcę Luisa Rodrígueza i na pole gry wprowadził napastnika Juliána Quiñonesa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 90. minucie kartkę dostał Rafael Carioca z Tigres.

Nahuel Ignacio Guzmán
 59′ Benjamin Pavard
Rafael De Souza Pereira90′
73′ Leroy Sané
Luis Enrique Quiñónes
73′ Kingsley Coman
Javier Aquino
David Alaba
Guido Pizarro
64′ Serge Gnabry
Carlos Gabriel González Espínola
73′ Robert Lewandowski
Aldo Jafid Cruz Sánchez
73′ . Douglas Costa
Francisco Javier Meza Palma
73′ Jamal Musiala
Juan José Sánchez Purata
Marc Roca Junqué
Jordan Steeven Sierra Flores
64′ Corentin Tolisso
Erick Alejandro Ávalos Alejo
73′ Eric Maxim Choupo-Moting
Leonardo Cecilio Fernández López

Raymundo de Jesús Fulgencio Román

Julián Andrés Quiñones Quiñones80′

Patrick Ogama Vendrechovski

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał zawodników Bayernu Monachium żadną kartką, natomiast piłkarzom Tigres pokazał trzy żółte.

Drużyna Bayernu Monachium w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół Tigres w drugiej połowie dokonał jednej zmiany.