Al Duhail SC - Al Ahly SC 0-1 (0-1). Klubowe Mistrzostwa Świata

4 lutego na Education City Stadium w Al Rayyan odbył się pojedynek rozgrywek Klubowych Mistrzostw Świata pomiędzy drużynami Al Duhailu SC a Al Ahly SC. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Al Ahly SC 1-0, który wywalczyło awans.

Klubowe Mistrzostwa Świata
2021-02-04 18:30 | Stadion: Education City Stadium | Arbiter: Mario Alberto Escobar Toca
Al Duhail SC
Al Ahly SC
0
1
Hussein El Shahat 30'

Już w pierwszych minutach jedenastka Al Ahly SC próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Hamdiemu Fathiemu z Al Ahly SC. Była to 27. minuta meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Al Ahly SC w 30. minucie spotkania, gdy Hussein El Shahat zdobył pierwszą bramkę. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Walter Bwalya.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Al Ahly SC.

Drugą połowę jedenastka Al Duhailu SC rozpoczęła w zmienionym składzie, za Michaela Olungę, Bassama Hishama weszli Mohammed Muntari, Almoez Ali. W 54. minucie Hamdi Fathi został zastąpiony przez Aliou Dienga.

Trener Al Duhailu SC postanowił zagrać agresywniej. W 72. minucie zmienił obrońcę Ahmeda Yassera i na pole gry wprowadził napastnika Ismaeela Mohammada. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastki wciąż miały problemy ze skutecznością. Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 82. minucie, w zespole Al Ahly SC za Husseina El Shahata wszedł Salah Mohsen, a w drużynie Al Duhailu SC Ali Karimi zmienił Luiza Cearę. W 85. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Mehdiego Benatię z Al Duhailu SC, a w 89. minucie Mohameda Hanego z drużyny przeciwnej.

Mohamed Hany Eldemerdash89′
85′ Mehdi Amine Benatia
Badr Banoun
72′ Ahmed Yasser Mohammedi Abdelrehman
Ayman Ashraf Elsayed
Sultan Hussain Al-Braik
Ali Maâloul
82′ Ali Karimi
Amr Mohamed Eid El Soleya
46′ Bassam Hisham Al Rawi
Mohamed Magdi Kafsha
46′ Michael Olunga Ogada
Saad Ali Saadeldin Samir
82′ Luiz Mairton Carlos Júnior
Aliou Dieng54′
Khaled Mohammed Mohammed Saleh
Akram Tawfik Mohamed Hassan El Hagrasi70′
46′ Almoez Ali Zainalabiddin Abdulla
Mahmoud Abdul Monem Abdelhamid Soliman
Ali Hassan Afif Yahya
Oluwafemi Junior Ajayi
Mubarak Shanan Hamza
Mohamed Sherif Mohamed
72′ Ismaeel Mohammad Mohammad
Marwan Mohsen71′
46′ Mohammed Muntari
Salah Mohsen Mohamed Shalabi82′

Jedenastka Al Ahly SC była w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Al Duhailu SC, natomiast piłkarzom Al Ahly SC pokazał dwie.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy w drugiej połowie.