Reklama

Reklama

  • 1 .Wisła Kraków (4 pkt.)
  • 2 .Lech Poznań (4 pkt.)
  • 3 .Radomiak (4 pkt.)
  • 4 .Pogoń Szczecin (3 pkt.)
  • 5 .Piast Gliwice (3 pkt.)
  • 6 .Raków Częstochowa (3 pkt.)
  • 7 .Zagłębie Lubin (3 pkt.)
  • 8 .Legia Warszawa (3 pkt.)

Zagłębie Sosnowiec weszło na zwycięską ścieżkę? Olaf Nowak: Pokazaliśmy charakter

21-letni Olaf Nowak był jednym z najlepszych piłkarzy 24. kolejki Ekstraklasy. Napastnik Zagłębia Sosnowiec w wysoko wygranym meczu z Koroną Kielce zdobył swojego pierwszego gola w lidze. Teraz liczy na następne trafienia, a przede wszystkim punkty w kolejnych spotkaniach.

W 19. minucie sobotniego meczu z kielczanami Nowak świetnie wystartował do prostopadłego podania Żarko Udoviczicia. Ubiegł wybiegającego z bramki rywala Michała Miśkiewicza i skierował piłkę do siatki, choć jak przyznaje, nie był do końca pewien czy futbolówka znajdzie się między słupkami. - Jak uderzyłem, to myślałem, że piłka nie wpadnie do bramki. Zastanawiałem się czy wleci i przyznam, że z mojej perspektywy wyglądało to tak, że minie bramkę. Może boisko trochę pomogło, no i miałem w tej sytuacji szczęście - komentował po meczu.

Reklama

Nowak dodaje: - Wygraliśmy zasłużenie i wysoko. Fajnie wejść na zwycięską ścieżkę i mam nadzieję, że tak będzie w kolejnych spotkaniach. Pokazaliśmy charakter i to, nad czym pracowaliśmy przez cały okres przygotowawczy. Jest radość i z bramki i ze zwycięstwa - podkreśla.

Mimo wygranej 4-1 z Koroną Zagłębie dalej musi spoglądać na rywali z dołu tabeli. - To trudno i dobrze, bo ma się ten komfort, że nic nie musimy, a możemy. Bardzo dobrze, że wygraliśmy zasłużenie z silnym zespołem z góry tabeli i oby tak było dalej - zaznacza Nowak, który pod nieobecność zawieszonego Vamary Sanogo i kontuzjowanego Giorgi Gabedawy jest napastnikiem numer 1 beniaminka. Dobrą skuteczność pokazał już w zimowych sparingach, będąc z czterema bramkami najskuteczniejszym zawodnikiem sosnowiczan.

Teraz przed wychowankiem Wisły Kraków, który do klubu z Sosnowca wypożyczony jest do końca sezonu z Zagłębia Lubin, szczególny mecz. W sobotę starcie z dobrze prezentującą się ostatnio Cracovią. - Na pewno to szczególne spotkanie. Wracam do domu czy do miasta z którego pochodzę, no i co, będę się starał udowodnić, że stać mnie na dobrą grę i strzelić kolejną bramkę. Najważniejsze będzie to, żeby zdobyć tam trzy punkty - mówi Nowak.

Michał Zichlarz

Ekstraklasa: wyniki, tabela, strzelcy, terminarz

Dowiedz się więcej na temat: Zagłębie Sosnowiec | Olaf Nowak

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama