Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (38 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (35 pkt.)
  • 3 .Lechia Gdańsk (33 pkt.)
  • 4 .Raków Częstochowa (29 pkt.)
  • 5 .Radomiak (28 pkt.)
  • 6 .Śląsk Wrocław (24 pkt.)
  • 7 .Górnik Zabrze (24 pkt.)
  • 8 .Stal Mielec (24 pkt.)

Zagłębie Sosnowiec przed meczem z Lechią Gdańsk boi się VAR-u

To kolejny z meczów o być albo nie być dla zespołu prowadzonego przez litewskiego szkoleniowca Valdasa Ivanauskasa. W starciu z liderem Ekstraklasy, zajmujący ostatnie miejsce w ligowej tabeli beniaminek musi wygrać, żeby przedłużyć swoje szanse na utrzymanie się w gronie najlepszych.

W tej rundzie Zagłębie dobrze spisuje się w meczach na Stadionie Ludowym. Udało się wygrać z Arką Gdynia 3-2 i z Koroną Kielce 4-1. Czy równie dobrze będzie dzisiaj wieczorem? Jeśli weźmie się pod uwagę mecze w tym roku, to jedenastka z Sosnowca zdobyła 6 punktów, o ledwie dwa mniej niż przewodząca stawce Lechia, która na wyjeździe gra w kratkę. Owszem, udało się pokonać w 1/4 Pucharu Polski Górnika w Zabrzu 2-1, ale w lidze nie jest tak dobrze w starciach na obcych boiskach, gdzie drużyna prowadzona przez Piotra Stokowca bezbramkowo zremisowała z Koroną w Kielcach i przegrała z Zagłębiem w Lubinie 1-2.

Reklama

Sytuacja kadrowa

Nie jest do końca dobra, bo cały czas nie może grać zawieszony za czerwoną kartkę w meczu z Górnikiem Vamara Sanogo. Pod znakiem zapytania stoi też występ kontuzjowanego ostatnio Martina Totha. O kontuzjach Martina Pribuli czy Tomasza Nowak nie ma co nawet wspominać. Absencja kilku zawodników, to szansa dla innych, młodszych piłkarzy, jak choćby Tomasza Nawotki czy Olafa Nowaka, którzy pokazali wiosną, że warto dawać im szansę. Ten pierwszy trafił przed tygodniem z Cracovią. Z kolei Nowak swojego premierowego gola w Ekstraklasie zdobył w meczu z Koroną.

Co mówią przed meczem?

W Sosnowcu nie potrafią przejść nad porządkiem dziennym, jeżeli chodzi o VAR, który jest wyjątkowo niesprzyjający beniaminkowi. Klub przygotował listę dotyczącą kontrowersji związanych z wideo rejestracją. Co z niej wynika? VAR na korzyść Zagłębia = 3 decyzje. VAR na niekorzyść Zagłębia, to aż 11 decyzji. Rzuty karne dla Zagłębia, z VAR-em i bez jego użycia, łącznie 3. Rzuty karne bez użycia i z użyciem przeciwko sosnowiczanom, to aż 12!

- Decyzje jakie są podejmowane przy pomocy VAR są po prostu fatalne. W ostatnim spotkaniu arbitrzy w wozie informowali sędziego, że rzutu karnego nie ma. Ten uparł się na swoją decyzję i wskazał na jedenasty metr. Kibice chcą i oczekują walki o piłkę, tak jak chociażby w Lidze Mistrzów. Mam oczywiście jeszcze w głowie ten "faul" Georgiosa Mygasa z Zabrza - mówi trener Zagłębia Valdas Ivanauskas. Początek meczu w Sosnowcu o godzinie 18.00.  

Typ na dzisiejszy mecz: X.

Michał Zichlarz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje