Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (35 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (32 pkt.)
  • 3 .Lechia Gdańsk (30 pkt.)
  • 4 .Raków Częstochowa (29 pkt.)
  • 5 .Radomiak (28 pkt.)
  • 6 .Śląsk Wrocław (24 pkt.)
  • 7 .Wisła Płock (23 pkt.)
  • 8 .Piast Gliwice (21 pkt.)

Zagłębie Sosnowiec - Piast Gliwice. Szczególny mecz dla Dariusza Dudka

To będzie szczególne spotkanie dla szkoleniowca Zagłębia Sosnowiec Dariusza Dudka. W dzisiejszym spotkaniu przeciwko Piastowi Gliwice młody górnośląski trener debiutuje w Ekstraklasie jako pierwszy szkoleniowiec. Do tego gra przeciwko klubowi, w którym przez prawie cztery lata, z powodzeniem pracował jako asystent.

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Zagłębie Sosnowiec - Piast Gliwice!

Relację można również śledzić na urządzeniach mobilnych

Po zakończeniu swojej piłkarskiej kariery przed blisko dziesięciu laty, młodszy z braci Dudków poświecił się karierze szkoleniowej. Najpierw przez kilka lat terminował u boku Marcina Brosza, a potem u Mariusza Rumaka. Z tym pierwszym w latach 2010-14 z powodzeniem pracował w Piaście, z którym w roli asystenta zaliczył awans do Ekstraklasy, a następnie grę w europejskich pucharach.

Reklama

W zeszłym roku Dudek zdecydował się na samodzielną pracę. W połowie sierpnia objął pierwszoligowe Zagłębie, które po kilku kolejkach było na miejscu spadkowym i sezon mogło spisywać na straty. Tymczasem śląski szkoleniowiec dokonał niemożliwego. Nie tylko poskładał zespół, ale też dzięki serii kolejnych wygranych w końcówce poprzedniego sezonu awansował do Ekstraklasy! Wśród najlepszych sosnowiczanie są ponownie po 10 latach przerwy. Wszystko to wielka zasługa 43-letniego trenera.

Dariusza Dudka pytamy, jakie nastroje panują w zespole przed dzisiejszym wieczornym starciem z Piastem. - Dobre, a nawet bardzo dobre - mówi eurosport.interia.pl trener Zagłębia.

- Dla mnie, to szczególny mecz, bo przecież przez blisko cztery lata pracowałem w Gliwicach. Zaczynamy sezon, chcemy żeby było jak najlepiej, a wszystko zweryfikuje boisko i dyspozycja dnia - podkreśla.

W zeszłorocznym debiucie prowadzone przez niego Zagłębie wygrało z Puszczą Niepołomice 1-0. Było to 23 sierpnia 2017.

- Nie miałbym nic przeciwko temu, żeby taki rezultat powtórzył się w poniedziałek. Musimy grać swoje i nie patrzeć na rywala. Nasz cel na tegoroczny sezon jest oczywisty. Chcemy utrzymać się w gronie najlepszych zespołów w Polsce i móc mieć możliwość regularnych gier z takimi przeciwnikami jak Legia, Lech czy inni. Chcemy nakręcić koniunkturę w mieście na piłkę, bo przecież w nieodległej perspektywie jest nowy stadion w Sosnowcu. Trzeba zrobić wszystko, żeby zachęcić kibiców do przychodzenia na nasze mecze i wspierania Zagłębia - podkreśla ambitny szkoleniowiec.

Początek dzisiejszego meczu Zagłębie - Piast o godzinie 18. Relacja w Eurosporcie 1.

Michał Zichlarz

Wyniki, terminarz i tabela Ekstraklasy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy