Reklama

Reklama

Zagłębie Sosnowiec. Misja niemożliwa do spełnienia?

W żadnym klubie Ekstraklasy nie działo się zimą tyle, co w Zagłębiu Sosnowiec. Zamykający ligową tabelę beniaminek ściągnął do siebie aż 10 nowych graczy. Wszystko po to, aby zostać na kolejny sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Przed ligową inauguracją ze Śląskiem we Wrocławiu, trener Zagłębia Valdas Ivanauskas oraz kilku nowych zawodników, pozowało w koszulkach z napisem "mission impossible". Sytuacja sosnowiczan po pierwszej części rozgrywek jest niewesoła, ledwie 12 punktów w 20 ligowych grach. Daje to małe szanse na utrzymanie się w gronie najlepszych. Tym bardziej więc w zimowym okienku transferowym Zagłębie było aktywne jak nigdy. Pozyskano aż 10 nowych piłkarzy, w tym aż 6 obcokrajowców. W tej grupie są Słowacy ze Spartaka Trnava Lukasz Greszszak i Martin Toth, a także bramkarz Lukasz Hroszszo z FC Nitra. Do tego są Gruzini Giorgi Iwaniszwili oraz Giorgi Gabedawa. Ten drugi był w poprzedni roku królem strzelców gruzińskiej Ekstraklasy. Jest jeszcze grecki obrońca Giorgos Mygas, na którego sprowadzeniu szczególnie zależało Valdasovi Ivanauskasovi. Do tego dochodzi jeszcze m.in. Mateusz Możdżeń.

Reklama

Czy te działania pomogą w uratowaniu ligi? - Rewolucja kadrowa w zimowej przerwie jest naszym znakiem rozpoznawczym. Nie zamierzamy się w żaden sposób poddawać. Jesteśmy to winni przede wszystkim sobie, kibicom, sponsorom i osobom, które wykładają duże pieniądze. Oni oczekują, że rywalizacja będzie na wysokim poziomie do końca. Nie możemy nagle zaplanować sobie przyszłości poza Ekstraklasą. Zrobiliśmy wszystko, żeby dać sobie szansę. Trener zaznaczył w zeszłym roku, że czeka nas misja niemożliwa. Teraz każdy spogląda na nas jak na trupa. Na chwilę obecną ruszyliśmy ręką, a dalej stawia się pytanie, czy on w pełni ożyje. Stąd rusza nasza misja niemożliwa. Wierzę, że z czasem na tych koszulkach pojawi się znak zapytania, a później zniknie słowo niemożliwa i pojawi się uśmiech. Jeżeli się utrzymamy w Lotto Ekstraklasie będziemy w przyszłym roku silniejsi mentalnie - podkreśla prezes Zagłębia Marcin Jaroszewski.   

Goń Frankowskiego i ... Kakumaraczę, typuj za darmo wyniki Ekstraklasy!

Wiele będzie zależało od pierwszych trzech meczów. W nich beniaminek mierzy się kolejno na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław, Arką Gdynia u siebie oraz z Górnikiem w Zabrzu. Dobry start pozwoliłby na wiarę w siebie kompletnie zimą przebudowanemu zespołowi.

Michał Zichlarz

Czytaj także:

Kamil Kosowski: Oto priorytet dla klubów Ekstraklasy

Leśnodorski ratuje Wisłę. Wywiad z nim nielegalny!

"Kosa": Dlaczego zabrakło pieniędzy na Kosztala?

Radomski: Ekstraklasie potrzebna jest rewolucja!

Oto 10 najlepszych transferów zimowych w Ekstraklasie!

Śrutwa: Ta liga jest nieobliczalna!

Dlaczego polscy milionerzy trzymają się z daleka od Ekstraklasy?

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Śląsk Wrocław - Zagłębie Sosnowiec!

Relację można również śledzić na urządzeniach mobilnych

Wyniki, terminarz i tabela Ekstraklasy

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama