Reklama

Reklama

Zagłębie Sosnowiec. Michael Heinloth nowym zawodnikiem

Michael Heinloth podpisał roczny kontrakt z Zagłębiem Sosnowiec z opcją przedłużenia o kolejny sezon. 26-letni niemiecki prawy obrońca ostatnio występował w holenderskim drugoligowcu NEC Nijmegen.

Heinloth jest wychowankiem niemieckiego 1. FC Nuernberg, a pierwsze kroki w seniorskiej piłce stawiał w SC Padeborn. W sezonie 2013/14 razem z zespołem wywalczył awans do Bundesligi. Na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Niemczech rozegrał 21 spotkań, zaliczył jedną asystę.

W ciągu ostatnich dwóch lat był graczem holenderskiego NEC Nijmegen, z którym spadł z Eredivisie. Na jej zapleczu rozegrał w minionym sezonie 27 spotkań, strzelił trzy gole.

Teraz Heinloth podpisał roczny kontrakt z beniaminkiem polskiej Ekstraklasy z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

Reklama

- Najważniejsze, że mam możliwość gry, sprawdzenia się w dobrym zespole, za jaki uważam Zagłębie. Wojtek Golla [z którym grał w Nijemegen - przyp. red.] wiele dobrego mówił mi o polskiej piłce, o polskich klubach i jestem bardzo ciekawy, jak to będzie wyglądało w rzeczywistości - powiedził Heinloth na oficjalnej stronie klubu.

WG

Ekstraklasa: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy