Zagłębie Sosnowiec. Lukasz Hroszszo nowym zawodnikiem
Bramkarz Lukasz Hroszszo podpisał półroczny kontrakt z Zagłębiem Sosnowiec. W umowie 31-letniego Słowaka zawarta jest opcja przedłużenia o kolejny sezon.
Hroszszo jest wychowankiem słowackiej FC Nitra, w której spędził większość kariery. Od trzech sezonów był podstawowym golkiperem tego klubu, w minionej rundzie rozegrał wszystkie 18 spotkań ligowych.
W latach 2013-16 Hroszszo występował w czeskiej ekstraklasie, reprezentując barwy Slovana Liberec oraz Dukli Praga.
Mierzący 1,95 m bramkarz przychodzi do Sosnowca za darmo. Ma być konkurencją dla Dawida Kudły, który był podstawowym bramkarzem beniaminka w rundzie jesiennej.
Zagłębie zajmuje ostatnie miejsce w tabeli Ekstraklasy. W 20 spotkaniach sosnowiczanie potrafili zwyciężyć tylko dwukrotnie.
Ekstraklasa: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy
WG