Reklama

Reklama

Zagłębie Sosnowiec. Dariusz Dudek szybko znajdzie nową pracę?

Z pracy szkoleniowca Zagłębia Sosnowiec zrezygnował wczoraj Dariusz Dudek. Zdaje się jednak, że były już trener beniaminka Lotto Ekstraklasy długo nie będzie czekał na znalezienie nowego pracodawcy.

Po 11 ligowych kolejkach jedenastka z Sosnowca jest na 15. miejscu w tabeli z siedmioma punktami na koncie. W sobotę Zagłębie przegrało z Lechią Gdańsk na wyjeździe 1-4 i była to szósta przegrana w tym sezonie. Po tym spotkaniu trener Dudek zrezygnował z zajmowanego przez siebie stanowiska.

- Po długich rozmowach, trwających od sobotniej nocy, po meczu z Lechią, aż do poniedziałkowego popołudnia, nie miałem pełnego przekonania, żeby nakłaniać trenera Dudka do zmiany stanowiska. Rozstaliśmy się tak naprawdę w smutnej atmosferze, bez przeświadczenia, że na pewno zrobiliśmy dobrze albo źle - mówi prezes klubu z Sosnowca Marcin Jaroszewski. 

Reklama

Dudek był trenerem Zagłębia od sierpnia zeszłego roku. W tym czasie wydźwignął zespół z kryzysu, a potem, dzięki świetnemu finiszowi, awansował z prowadzoną przez siebie drużyną do Lotto Ekstraklasy. W Sosnowcu nie są do końca przekonani, że decyzja o jego odejściu jest dobra.

Na trenerskiej giełdzie już padają nazwiska tych, którzy ewentualnie mogli by się podjąć prowadzenia beniaminka Ekstraklasy. Na giełdzie padają nazwiska Jana Urbana, Leszka Ojrzyńskiego, Macieja Bartoszka czy Jacka Zielińskiego. Decyzja ma być podjęta jeszcze w tym tygodniu tak, żeby nowy szkoleniowiec miał jak najwięcej czasu na przygotowanie drużyny przed najbliższy ligowym spotkaniem z Miedzią Legnica u siebie w przyszłą sobotę.

Tymczasem, jak się okazuje, trener Dudek wcale długo nie musi czekać na prowadzenie nowego klubu. Z nieoficjalnych informacji wynika, że zainteresowany jego zatrudnieniem jest GKS Katowice. Klub z Górnego Śląska w fatalnym stylu rozpoczął pierwszoligowe rozgrywki. Po 13 kolejkach ma na swoim koncie ledwie 12 punktów i zajmuje 15. miejsce w pierwszoligowej tabeli. Nowy szkoleniowiec miałby za zadanie odbudowanie drużyny. Co ciekawe Dudek był blisko Gieksy w maju zeszłego roku, kiedy do dymisji na finiszu rozgrywek podał się obecny selekcjoner Jerzy Brzęczek. W Katowicach postawili wtedy jednak na Piotra Mandrysza. Od tego czasu katowicką jedenastkę prowadziło już trzech szkoleniowców...

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę Lotto Ekstraklasy

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę 1. ligi

Michał Zichlarz

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL