Reklama

Reklama

  • 1 .Legia Warszawa (69 pkt.)
  • 2 .Lech Poznań (66 pkt.)
  • 3 .Piast Gliwice (61 pkt.)
  • 4 .Lechia Gdańsk (56 pkt.)
  • 5 .Śląsk Wrocław (54 pkt.)
  • 6 .Pogoń Szczecin (54 pkt.)
  • 7 .Cracovia (53 pkt.)
  • 8 .Jagiellonia Białystok (52 pkt.)

Wisła Płock. Tomasz Marzec nowym prezesem klubu

Rada Nadzorcza Wisły Płock zdecydowała, że dotychczasowy wiceprezes Tomasz Marzec zastąpi Jacka Kruszewskiego na stanowisku prezesa klubu, który w zakończonym niedawno sezonie piłkarskiej ekstraklasy zajął 12. miejsce.

"Przestałem być prezesem Wisły Płock. Jest mi szczególnie przykro, że stało się to w takim momencie, gdy klub osiągał historyczne sukcesy, obroniliśmy ekstraklasę dla Płocka na piąty sezon z rzędu, kiedy wreszcie budowany jest nasz wymarzony stadion" - poinformował na swoim fan-page'u Kruszewski.

Reklama

Kruszewski został prezesem Wisły Płock 13 czerwca 2012 roku, kiedy drużyna spadła do 2. ligi. Za jego kadencji zespół awansował, najpierw do 1 ligi, a przed czterema laty, 20 maja 2016 roku, do najwyższej klasy rozgrywkowej.

"Jest mi niezmiernie przykro, że nie jest mi dane kontynuowanie pracy dla Wisły Płock w zmieniających się realiach, gdy szansa na rozwój klubu jest coraz większa. Taka jest decyzja właściciela. Wydaje mi się, że zarówno właściciela, sponsorów i kibiców nie zawiodłem" - napisał Kruszewski.

Kruszewski zapewnia, jest dumny z tego, co udało mu się osiągnąć. "Bo pamiętam, z czego wyszliśmy i wiem, gdzie jesteśmy. Doceniają to też kibice, którym jestem wdzięczny za wsparcie, jakie mi okazali w ostatnich dniach. Dlatego czuję się zwycięzcą, czuję się dumny, wygrany" - stwierdził.

"Nowemu zarządowi życzę samych sukcesów, szczęścia i miłości do Wisły, bo bez tego nie da się osiągnąć sukcesu. Ja z Wisłą będę zawsze, będę miał ją w sercu, bo urodziłem się nafciarzem" - zakończył oświadczenie Kruszewski.
 
Klubem kierować będzie teraz dotychczasowy wiceprezes Marzec. Zarząd będzie jednoosobowy. 

Dowiedz się więcej na temat: Wisła Płock

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje