Reklama

Reklama

  • 1 .Górnik Zabrze (12 pkt.)
  • 2 .Raków Częstochowa (9 pkt.)
  • 3 .Jagiellonia Białystok (8 pkt.)
  • 4 .Śląsk Wrocław (7 pkt.)
  • 5 .Pogoń Szczecin (7 pkt.)
  • 6 .Zagłębie Lubin (7 pkt.)
  • 7 .Legia Warszawa (6 pkt.)
  • 8 .Lechia Gdańsk (6 pkt.)

Wisła Płock. Prezes Tomasz Marzec o postawie PZPN-u ws. koronawirusa: Komuś zabrakło wyobraźni

Nowy prezes Wisły Płock Tomasz Marzec narzeka, że PZPN nie wydał rekomendacji epidemiologicznych dla klubów przed nowym sezonem. Twierdzi, że m.in. z tego powodu w jego klubie pojawił się koronawirus.

W czwartek Tomasz Marzec zastąpił Jacka Kruszewskiego na stanowisku prezesa Wisły Płock. Nowy sternik mazowieckiego klubu został rzucony na głęboką wodę i od razu musi mierzyć się ze sporym problemem. W jego klubie pojawił się bowiem przypadek zakażenia koronawirusem.

Reklama

O taki stan rzeczy Marzec obwinia m.in. PZPN. Twierdzi, że związek nie wydał żadnych rekomendacji na temat postępowania epidemiologicznego i kluby były skazane same na siebie.

- To wszystko powinno być ustalone i przesłane do klubów przed wyjazdem piłkarzy na urlopy. Niestety, komuś zabrakło wyobraźni - powiedział prezes Wisły "Przeglądowi Sportowemu".

- Gdyby ktoś z władz piłkarskich wydał podobne rekomendacje czy zakazy, to moglibyśmy coś takiego wprowadzić. Jako klub mieliśmy zawodnikom zakazać wyjeżdżania z Płocka? Przypomnę, że od marca piłkarze w zasadzie cały czas byli w izolacji. A to wszystko o czym mówimy zwyczajnie nie zostało ustalone - dodał.

Marzec przyznał też, że klub zrobił testy na koronawirusa na własną rękę. Płocki zespół poniósł w związku z tym ogromne koszty.

- Nie chcieliśmy czekać na wyniki badań przesiewowych. W przeszłości wiele z nich było niepewnych. Wybraliśmy więc droższe testy wymazowe głównie dlatego, żeby mieć od razu pewność czy wszyscy nasi zawodnicy i pracownicy są zdrowi. Za przebadanie wszystkich osób, w tym piłkarzy i osób współpracujących z pierwszą drużyną zapłaciliśmy ok. 20 tys. zł.

Wiadomo już, że zakażony jest piłkarz Karol Angielski. Prezes przyznał, że zawodnik czuje się dobrze i nie ma żadnych objawów.

MP

Dowiedz się więcej na temat: Tomasz Marzec | koronawirus

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje