Reklama

Reklama

Wisła Płock - ŁKS 2-0 w 33. kolejce Ekstraklasy

Wisła Płock pokonała ŁKS 2-0 w 33. kolejce PKO Ekstraklasy. "Nafciarze" mają już dziewięć punktów przewagi nad strefą spadkową.

Zapis relacji na żywo z meczu Wisła Płock - ŁKS

Zapis relacji na żywo na urządzenia mobilne z meczu Wisła Płock - ŁKS

Wisła Płock była zdecydowanie lepsza. Długo jednak nie potrafiła udokumentować swojej przewagi. Nie miała nawet dobrych sytuacji.

Gospodarze wyglądali, jakby czekali na błąd rywali. Takie nastawienie okazało się skuteczne. W 20. Minucie Michał Marcjanik zagrał długą piłkę do Cilliana Sheridana. Ten wyprzedził obrońców, wpadl w pole karne i wykorzystał sytuację sam na sam dając Wiśle prowadzenie.

Reklama

ŁKS próbował się otworzyć i zaatakować, ale był bezsilny. Jedyną bronią podopiecznych Wojciecha Stawowego były strzały z daleka, które często i tak nie zmierzały w bramkę.

W 38. minucie łódzcy obrońcy znowu się zagapili. Hubert Adamczyk zagrał prostopadle do Piotra Tomasika. Ten wybiegł idealnie w tempo. Wykorzystał to, że Maciej Dąbrowski złamał linię spalonego. Pomocnik Wisły wbiegł w pole karne i bez trudu trafił do siatki.

Po pierwszej połowie "Nafciarze" mogli prowadzić wyżej, ale strzał głową Sheridana w świetnym stylu obronił debiutujący w PKO Ekstraklasie 18-letni Dawid Arndt.

W ostatniej akcji pierwszej części, po rzucie rożnym i zgraniu głową, piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki jego bramki i przed przerwą więcej bramek nie padło.

Drugą połowę lepiej zaczęli goście. Już pięć minut po wznowieniu gry bardzo dobrą sytuację miał Adam Ratajczyk. Jego strzał obronił jednak Krzysztof Kamiński. Chwilę później bramkarz Wisły wykazał się przy mocnym uderzeniu z dystansu Ricardo Guimy.

W końcówce Wisła ograniczyła się do kontr. Dobre sytuacje mieli Karol Angielski i Alan Uryga, ale dobrze bronił Arndt. Z kolei w końcówce uratował go słupek, po kolejnym uderzeniu głową Urygi. 

W efekcie mecz zakończył się dwubramkowym zwycięstwem Wisły. To pierwsze zwycięstwo "Nafciarzy" od 7 marca. Pokonali wtedy 2-1 Arkę Gdynia. Dzięki dzisiejszej wygranej mają już dziewięć punktów przewagi nad strefą spadkową i są prawie pewni utrzymania.

MP

Ekstraklasa: zobacz terminarz grupy spadkowej

#POMAGAMINTERIA

1 czerwca reprezentantka Polski w kolarstwie górskim Rita Malinkiewicz i jej koleżanka Katarzyna Konwa jechały na trening w ramach autorskiego projektu Rity dla pasjonatów kolarstwa #RittRide for all. Z niewyjaśnionych przyczyn w Wilkowicach koło Bielska-Białej wjechał w nie samochód jadący z naprzeciwka. Kasia przeszła wiele operacji, w tym zabieg zespolenia połamanego kręgosłupa i połamanej twarzoczaszki oraz częściową rekonstrukcję nosa i języka. Rita nadal pozostaje w śpiączce farmakologicznej, a jej obecny stan zdrowia jest bardzo ciężki. Potrzeba pieniędzy na ich leczenie i rehabilitację - dołącz do zbiórki.

Sprawdź szczegóły >>>

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama