Reklama

Reklama

Wisła Płock. Komisja Ligi zawiesiła karę Cezaremu Stefańczykowi

Cezary Stefańczyk od początku nowego sezonu będzie mógł grać dla Wisły Płock. Komisja Ligi zawiesiła na pół roku karę dyskwalifikacji za naruszenie nietykalności cielesnej sędziego Bartosza Frankowskiego.

Przypomnijmy, że na Stefańczyka nałożona została kara półrocznej dyskwalifikacji za dotknięcie czołem sędziego Bartosza Frankowskiego w trakcie rozegranego 6 marca meczu Wisła Płock - Cracovia 3-2. Piłkarz został ukarany wówczas czerwoną kartką, a później KL ukarała go bardzo surowo.

- To może oznaczać koniec kariery - mówił wówczas zrozpaczony 35-letni obrońca. Stefańczyk 26 marca odwołał się od decyzji Komisji Ligi.

Dziś KL podjęła decyzję o zawieszeniu kary na okres pół roku. Oznacza to, że po upływie połowy czasu dyskwalifikacji defensor będzie mógł wrócić na boisko i pomóc swojej drużynie w nowym sezonie.

Reklama

Stefańczyk jest zawodnikiem Wisły Płock od sześciu lat. W minionym sezonie był podstawowym zawodnikiem "Nafciarzy" i do czasu dyskwalifikacji rozegrał 22 spotkania. Wcześniej był zawodnikiem m.in. ŁKS-u Łomża, Zawiszy Bydgodszcz, ŁKS-u Łódź oraz Górnika Łęczna.

Wisła Płock rozpocznie nowy sezon 22 lipca od domowego meczu z Górnikiem Zabrze.

Ekstraklasa - zobacz terminarz nowego sezonu

WG

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy