Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (41 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (37 pkt.)
  • 3 .Raków Częstochowa (35 pkt.)
  • 4 .Radomiak (35 pkt.)
  • 5 .Lechia Gdańsk (33 pkt.)
  • 6 .Wisła Płock (29 pkt.)
  • 7 .Górnik Zabrze (28 pkt.)
  • 8 .Stal Mielec (28 pkt.)

Wisła Płock. Adam Chrzanowski zostanie wypożyczony z Pordenone Calcio

Obrońca Adam Chrzanowski nie podbił Serie B. Postara się odbudować formę na wiosnę w barwach Wisły Płock.

Jako pierwszy informację podał "Przegląd Sportowy", a nam udało się ją potwierdzić. Otóż lewonożny stoper, względnie lewy obrońca, 23-letni Adam Chrzanowski zostanie do końca sezonu wypożyczony do Wisły Płock z drużyny włoskiej Serie B - Pordenone Calcio.

Z zaledwie ośmioma punktami, Pordenone, w którym gra jeszcze jeden Polak, Tomasz Kupisz, zajmuje przedostatnie miejsce w lidze i ma iluzoryczne szanse na utrzymanie. Chrzanowski ostatni mecz w tym sezonie rozegrał we wrześniu, gdy w meczu z Regginą otrzymał czerwoną kartkę.

Poprzednie rozgrywki były o wiele lepsze zarówno dla Pordenone, które zajęło 15. lokatę na ligowej mecie, jak i samego Chrzanowskiego, który zagrał 13 razy w lidze.

Reklama

Adam Chrzanowski będzie wypożyczony do Wisły Płock

Rok temu, gdy do Bolonii wyjeżdżał zawodnik Lechii Gdańsk, Kacper Urbański, zapytaliśmy Chrzanowskiego w wywiadzie co by doradził młodszemu koledze. Wówczas on odparł:

- (..) zdecydowanie bym radził spróbować sił we Włoszech. Bardzo polecam ten kierunek, taka okazja nie trafia się co dzień. Do Polski zawsze będzie mógł wrócić, już bogatszy w doświadczenia. Jakość treningu techniczno-taktycznego jest tu takim poziomie, że na pewno zaprocentuje w przyszłości.

Wówczas mówił nam Chrzanowski, a dziś sam wraca do Ekstraklasy. W tym samym wywiadzie mówił w następujący sposób o polskiej lidze:

- Nie będę narzekał na Ekstraklasę, gdzie poziom jest wysoki. Jeśli pojawi się oferta z Polski w przyszłości, chętnie ją rozważę.

Rok później przyszła oferta wypożyczenia do ligi polskiej, z której Chrzanowski skorzysta. Na wiosnę zagra w Wiśle Płock, która po 19. kolejkach zajmuje szóste miejsce w tabeli PKO BP Ekstraklasy. 

Maciej Słomiński

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje