• 4 .Stal Mielec (1 pkt.)
  • 5 .Lech Poznań (1 pkt.)
  • 6 .Radomiak (1 pkt.)

Puchar Polski: Stomil Olsztyn - Wisła Płock 0-0, karne 4-1 w 1/16 finału

​W jedynym czwartkowym meczu Pucharu Polski Stomil Olsztyn sensacyjnie pokonał po serii rzutów karnych (4-1, po 120 minutach było 0-0) Wisłę Płock i uzupełnił komplet drużyn, które zagrają w 1/8 turnieju. Było to pierwsze w historii spotkanie, do którego "Nafciarze" przystępowali w roli lidera Ekstraklasy.

Zgodnie z zapowiedziami trener płocczan Radosław Sobolewski dokonał wielu roszad w składzie. Szanse dostali piłkarze, którzy nie mogą liczyć na regularne występy w lidze, między innymi: Jakub Wrąbel, Patryk Stępiński, Jarosław Fojut, czy Bartłomiej Sielewski.

W spotkaniu nie mógł wystąpić Jakub Rzeźniczak, który z powodu wirusowego zapalenia opon mózgowych wylądował w szpitalu. Więcej o jego stanie zdrowia przeczytasz TUTAJ.

Kibice Stomilu i Wisły darzą się wzajemną sympatią i często pozdrawiają w trakcie spotkań. Na boisku miało jednak nie być sentymentów, choć też niewiele się działo. Najgroźniejszą sytuację przed przerwą stworzyli sobie piłkarze pierwszoligowca - Wojciech Hajda uderzył mocno sprzed pola karnego, myląc się zaledwie o centymetry.

Drugą odsłonę otworzył strzał Artura Siemaszki z ostrego kąta, po którym skutecznie interweniował Wrąbel.

W 71. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Oskar Zawada i "Nafciarze" musieli radzić sobie w dziesiątkę. Gra w przewadze rozochociła olsztynian - szczęścia, tym razem z dystansu, szukał po raz kolejny Siemaszko, ale Wrąbel z łatwością złapał piłkę. W odpowiedzi sytuacyjny strzał oddał Grzegorz Kuświk, lecz i on nie zdołał posłać futbolówki do siatki. O losach tego pojedynku miała więc zdecydować dogrywka, która także nie przyniosła rozstrzygnięcia.

Po 120 minutach walki piłkarze musieli zmierzyć się w serii rzutów karnych. Pierwszą "jedenastkę" pewnie wykorzystał Szymon Sobczak, tuż po nim, po stronie "Nafciarzy" pomylił się za to Mateusz Szwoch - jego uderzenie obronił Michał Leszczyński. Skutecznością wykazywali się później w zespole gospodarzy: Jakub Tecław, Ołeh Tarasenko i Eric Molloy, który zapewnił Stomilowi zwycięstwo. Piłkę nad poprzeczką przeniósł bowiem wcześniej Suad Sahiti.

Olsztynianie sensacyjnie pokonali lidera Ekstraklasy i zameldowali się w 1/8 finału Pucharu Polski!