• 6 .Wisła Płock (29 pkt.)
  • 7 .Górnik Zabrze (28 pkt.)
  • 8 .Stal Mielec (28 pkt.)

Ekstraklasa. Wisła Płock - Piast Gliwice 2-1 w 20. kolejce

Wisła Płock pokonała Piasta Gliwice 2-1 w meczu 20. kolejki Ekstraklasy. "Nafciarze" wygrali pierwszy raz od sześciu spotkań, a ojcem sukcesu został Giorgi Merebaszwili, który zdobył dwie bramki.

Kliknij, by przejść do relacji na żywo z meczu Wisła Płock - Piast Gliwice

Relacja na żywo na urządzenia mobilne z meczu Wisła - Piast

Piast szybko mógł otworzyć wynik meczu. Już w drugiej minucie groźnie strzelał Tom Hateley, ale nie trafił w bramkę.

Później inicjatywę przejęła Wisła, ale z gry nie mogła niczego stworzyć. Rywale przerywali ich akcje faulami i w końcu "Nafciarze" zdobyli bramkę po stałym fragmencie. W 16. minucie dośrodkował Dominik Furman. Piłkę wybił jeden z obrońców i spadła pod nogami Giorgija Merebaszwiliego, który uderzył z pierwszej piłki. Zanim piłka wpadła do siatki, odbiła się jeszcze od Patryka Sokołowskiego, ale gol został zapisany Gruzinowi.

Kilka chwil po wyjściu na prowadzenie, Wisła mogła je podwyższyć. Głową precyzyjnie uderzał Alan Uryga, ale Frantiszek Plach popisał się świetną interwencją.

Później Wisła się cofnęła. Piast próbował to wykorzystać, ale długo nie potrafił. Udało się to dopiero w 35. minucie, kiedy do dośrodkowania Marcina Pietrowskiego wyskoczył Gerard Badia i strzałem głową pokonał bramkarza.

W końcówce pierwszej połowy obie drużyny były skupione na tym, aby dowieźć remis do przerwy i tak się stało.

W drugiej części gra się zaostrzyła. Nie było już tak wiele sytuacji, ale bramkarze nie mogli też narzekać na brak pracy. Szczególnie Plach, który szybko został zatrudniony. Już w 49. minucie genialnie obronił groźny strzał Merebaszwiliego. W kolejnej akcji złapał uderzenie głową Urygi.

W 57. minucie bramkarz Piasta był jednak bezsilny. Merebaszwili przyjął piłkę na lewej stronie i pobiegł w poprzek pola karnego. Gdy znalazł się przed bramką mocno uderzył w okienko i ponownie wyprowadził Wisłę na prowadzenie.

10 minut później Piast miał najlepszą sytuację w drugiej części. Po faulu Urygi na Piotrze Parzyszku, z rzutu wolnego celnie uderzał Badia.

Wisła utrzymała zwycięstwo do końca meczu i po raz pierwszy od sześciu spotkań mogła cieszyć się ze zwycięstwa. Dzięki temu zimę spędzi w górnej połowie tabeli, na ósmym miejscu, z 30. punktami na koncie. Piast ma tylko "oczko" więcej i jest szósty.