Reklama

Reklama

Amber Cup: Wisła Płock zwycięzcą

Wisła Płock wygrała halowy turniej piłkarski Amber Cup rozegrany w Ergo Arenie na granicy Gdańska i Sopotu. W finale 12. edycji tych zawodów pokonała Miedź Legnica 4-2.

W półfinałach Wisła Płock zwyciężyła Lechię Gdańsk 4-3, a Miedź Legnica wygrała 3-2 z Fabryką Futbolu.

Trzecie miejsce wywalczyła Fabryka Futbolu, która pokonała Lechię Gdańsk 6-4.

Czas turniejowych spotkań ustalony był na 16 minut bez podziału na połowy, a w grze w polu brało udział czterech zawodników i bramkarz.

Pierwsza grupa składała się z Lechii Gdańsk oraz drużyn Drutex Bytovia i Miedź Legnica. W drugiej grupie grały Śląsk Wrocław, Wisła Płock i Fabryka Futbolu.

Amber Cup rozegrany został już po raz dwunasty. Początkowo turniej odbywał się w Słupsku, potem imprezę przeniesiono do Ergo Areny.

Reklama

Dwie ostatnie edycje Amber Cup wygrała Lechia Gdańsk. W 2016 roku gdańszczanie pokonali w finale 3-1 Fabrykę Futbolu, a rok temu wygrali w rzutach karnych 6-5 ze Śląskiem Wrocław (w regularnym czasie był remis 3-3).

Anna Kisicka

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy