Reklama

Reklama

  • 1 .Wisła Kraków (3 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (3 pkt.)
  • 3 .Raków Częstochowa (3 pkt.)
  • 4 .Legia Warszawa (3 pkt.)
  • 5 .Śląsk Wrocław (1 pkt.)
  • 6 .Warta Poznań (1 pkt.)
  • 7 .Bruk-Bet Termalica (1 pkt.)
  • 8 .Cracovia (1 pkt.)

Zdradził Smudzie, że u nich nie ma żadnej taktyki

Wisła Kraków zagra w piątek o godz. 20.30 z Piastem Gliwice w meczu siódmej kolejki Ekstraklasy. W drużynie "Białej Gwiazdy" może wystąpić Haitańczyk Wilde-Donald Guerrier, który zdradził Franciszkowi Smudzie, że "w Haiti nie ma żadnej taktyki".

Guerrier w tym tygodniu został uprawniony do gry w Ekstraklasie. Czy w piątek zadebiutuje w Wiśle? 

- Zobaczymy, jak się ułoży cały mecz. Oby ułożył się dobrze, bo wtedy dla nas jest łatwiej go wprowadzać. Donald podkreśla, że w Haiti nie ma żadnej taktyki. Nie powiem, że idą na tzw. "żywioł", ale bazują na umiejętnościach poszczególnych zawodników. W klubie, tam gdzie grał, i w reprezentacji nie pracowali nad taktyką. Jego trzeba tutaj do naszego zespołu odpowiednio wkomponować - powiedział Smuda.

Haitańczyk to zawodnik, który bardzo dobrze odnajduje się w akcjach ofensywnych, pomimo tego, iż jest nominalnym obrońcą. - Na dzień dzisiejszy łatwiej mi go wprowadzić z przodu niż z tyłu. W obronie mamy już tę czwórkę ustabilizowaną. Raczej nie chciałbym tutaj mieć zmian spowodowanych na przykład kontuzjami. W sześciu meczach aż cztery razy zagraliśmy na "zero" z tyłu - stwierdził trener Białej Gwiazdy.

Reklama

Kilku zawodników w ostatnich dniach rozgrywało mecze w swoich reprezentacjach i nie byli do dyspozycji trenera Wisły. - Nie sądzę, aby byli zmęczeni, bo jednak mają te 48 godzin odpoczynku i myślę, że ci kadrowicze, którzy wrócili, już na jutro wieczór będą w dobrej formie. Naturalnie, że trener woli mieć piłkarzy zawsze do dyspozycji i z nimi trenować. Można wtedy wypracować taką stabilność w grze. Oczywiście nie da się zagrać perfekcyjnie 90 minut, ale ja tego wymagam - powiedział. 

Smuda chwalił szkoleniowca Piasta Marcina Brosza. - Myślę, że osiągnął dobre wyniki, doprowadzając Piasta do pucharów. Nikt nie dawał nawet grosika, że będą grać w pucharach, tylko wręcz będą bronić się przed spadkiem. Trener włożył dużo pracy, osiągnął sukces. Nie jest to już trener nieznany.  

Wisła, wygrywając z Piastem, ma szansę objąć przynajmniej na jeden dzień prowadzenie w lidze. - Euforii na pewno nie będzie. Musi być jeszcze większa koncentracja. Bo następny mecz jest najważniejszy. Zazwyczaj, po wygranym meczu, cieszymy się parę minut, może wieczór, a później trzeba zakasać rękawy i przygotowywać się do kolejnego spotkania - zakończył wypowiedź Smuda.

Zapraszamy na relację NA ŻYWO z meczu Wisła Kraków - Piast Gliwice w piątek od godz. 20.30

Relacja z meczu Wisła - Piast dla urządzeń mobilnych

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje