Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (27 pkt.)
  • 2 .Raków Częstochowa (24 pkt.)
  • 3 .Lechia Gdańsk (23 pkt.)
  • 4 .Pogoń Szczecin (22 pkt.)
  • 5 .Śląsk Wrocław (20 pkt.)
  • 6 .Piast Gliwice (17 pkt.)
  • 7 .Cracovia (17 pkt.)
  • 8 .Radomiak (16 pkt.)

Wisła zaprasza na wystawę poświęconą Reymanowi

Od dzisiaj do 11 listopada w hali głównej TS Wisła (ul. Reymonta 22) potrwa wystawa poświęcona wielkiemu wiślakowi - Henrykowi Reymanowi

Już za niecały tydzień rozpocznie się kulminacja Wiślackiego Roku Henryka Reymana - wielka wystawa poświęcona największemu z wiślaków.

Wystawa potrwa od 26 września do 11 listopada 2013 roku, a wszyscy, którzy przybędą w tym czasie do Hali Głównej TS Wisła, będą mogli podziwiać fotografie, pamiątki i obrazy ukazujące jak wielką postacią był Henryk Reyman. Wydarzenie to, które jest finansowane ze środków Muzeum Historii Polski, zapowiada się naprawdę bardzo ciekawie. Serdecznie zapraszamy.

Oto słynne cytaty z Henryka Reymana:

"Kto z was nie czuje się na siłach, aby w drugiej połowie meczu wydać z siebie wszystkie siły dla zmazania hańby, jaka w tej chwili wisi nad nami - to niech lepiej nie wychodzi na boisko. (...) Nikt nie wymaga od was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od was ambitnej i nieustępliwej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali was za niegodnych... podania ręki" - w przerwie meczu Wisła - Cracovia (3 V 1925 r.).
  "Po centrze Balcera strzeliłem w biegu z 18 metrów z woleja. Bramkarz wpadł z piłką do bramki, tracąc przytomność, i odzyskał ją dopiero po kilku minutach" - O meczu Wisła - Fulgerul (Rumunia) (20 IX 1927 r.).

"Chłopcy, co się z Wami stało? Samoloty niemieckie latały Wam nad głowami, a Wy strzelaliście Panu Bogu w okno. (...) Pokażcie, że polski żołnierz nie strzela na wiatr".

Reklama

"Tu, na tych stanowiskach będziemy umierać" - do swoich żołnierzy podczas Kampanii Wrześniowej.

"Orły, do boju!" - do reprezentantów naszego kraju przed meczem Polska - ZSRR  (20 X 1957 r.).

 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje