Reklama

Reklama

Wisła pozbyła się Sebastiana Ringa. Teraz ma trafić do lepszej ligi

Sebastian Ring to jedyny zawodnik, wobec którego Wisła Kraków wykorzystała specjalną klauzulę po degradacji. Szwed teraz otrzymał jednak ofertę z francuskiego drugoligowca – Amiens S.C.

Ring miał wyciągnąć Wisłę z dołka i pomóc jej w utrzymaniu, ale przy Reymonta krótkiej przygody ze szwedzkim obrońcą nie będą wspominali najlepiej.

Na Reymonta przeniósł się zimą i był pierwszym piłkarzem z dużego zaciągu, który miał ratować dla Wisły Ekstraklasę. Wiosną zagrał jednak tylko sześć spotkań, zdobył jedną bramkę, a drużyna już kolejkę przed końcem spadła do I ligi.

Znikające władze Wisły! Tej bitwy nie byli w stanie wygrać

Reklama

Po degradacji w klubie zaczęło się czyszczenie szatni i przygotowywanie nowego budżetu. Część zawodników znalazła sobie nowe kluby, niektórym kończył się umowy, ale tylko wobec Ringa krakowianie musieli aktywować pewną klauzulę.

27-letni obrońca przychodząc z Kalmar FF podpisał z Wisłą umowę do 30 czerwca 2023 r., więc powinien przy Reymonta zostać jeszcze na rok. Przepisy mówią jednak, że po spadku klub może rozwiązać kontrakty z wybranymi zawodnikami i tak też stało się w przypadku Ringa. "W związku ze spadkiem klubu z Ekstraklasy wraz z końcem sezonu 2021/2022 uruchomiona została klauzula umożliwiająca wygaśnięcie kontraktu obrońcy" - poinformowała Wisła.

Sebastian Ring krok od Amiens SC

Wszystko wskazuje jednak na to, że rozwiązanie umowy z Wisłą wcale nie musiało być złym ruchem dla Szweda. Jak bowiem podaje "Expressen", Ring jest o krok od podpisania umowy z Amiens S.C. Do ustalenia zostały już tylko szczegóły i jeśli nie wydarzy się nic niespodziewanego, to wkrótce podpisze kontrakt.

Wisła wysłała kibicom ankietę. To pytanie rozpętało burzę!

Amiens SC w poprzednim sezonie zajęło 14. miejsce w Ligue 2, czyli na zapleczu francuskiej ekstraklasy.

Także wiślacy przygotowują się do występu na tym poziomie. Piłkarze Jerzego Brzęczka już zaczęli treningi przed sezonem, a rozgrywki zainaugurują w połowie lipca meczem z Sandecją przy Reymonta. Tymczasem już w sobotę krakowianie zagrają kolejny sparing - w Myślenicach podejmują Stal Mielec.

PJ

Reklama

Reklama

Reklama