Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (18 pkt.)
  • 2 .Lechia Gdańsk (16 pkt.)
  • 3 .Zagłębie Lubin (15 pkt.)
  • 4 .Śląsk Wrocław (14 pkt.)
  • 5 .Raków Częstochowa (14 pkt.)
  • 6 .Pogoń Szczecin (13 pkt.)
  • 7 .Jagiellonia Białystok (12 pkt.)
  • 8 .Wisła Kraków (11 pkt.)

Wisła – Lechia 2-2. Mielcarski: Kolacja dla Frydrycha na miesiąc, albo nawet na rok

- Pewne jest jedno: po tym meczu każdy z 30 tysięcy kibiców Wisły zaprosiłby Frydrycha na kolację na miesiąc, albo nawet na cały rok - powiedział Interii Grzegorz Mielcarski, który skomentował spotkanie na antenie Canal+Sport.

Były dyrektor sportowy Wisły Grzegorz Mielcarski uznał, że Lechia prezentowała się tak, jakby z trenerem Kaczmarkiem pracowała od dawna, a nie od kilku dni.

- Lechia potrafiła się ustawić pod Wisłę i po odbiorze piłki strzelić jej gola. Wisła jeszcze przed przerwą dostała drugiego "gonga". Potrafiła jednak udźwignąć ciężar, udźwignął go przede wszystkim Frydrych - podkreśla.

Pan Grzegorz wychwalał także stopera Serafina Szotę.

- Dobrze wprowadzał piłkę, strzelał na bramkę, ale to Frydrych w końcówce wziął ciężar gry na siebie. Jego pierwszy gol był przepiękny, żaden napastnik by się nie powstydził takiej bramki. To dla mnie bramka kolejki, kto wie, czy nie znajdzie się w top pięć, jeśli chodzi o bramkę sezonu - zapowiada Mielcarski.

Reklama

- W Wiśle podobają mi się młodzieżowcy, a także Hugi, który wniósł jakość do jej gry - akcentuje ekspert.

Ciekawe uwagi miał też pod adresem Jana Klimenta, który zagrał na lewej flance.

- Moim zdaniem to nie jest pozycja dla niego. On potrafi się utrzymać przy piłce, ale nie wygra pojedynku, nie stworzy przewagi, a to dla Forbesa i dla innych wiślaków w "szesnastce" jest bardzo ważne. Ogólnie spotkanie pokazało, że poziom w Ekstraklasie się podnosi, choć nadal są mankamenty i jest nad czym pracować - dowodzi pan Grzegorz.

W meczu z Legia Wisła pokonała ponad 118 km, w spotkaniu z Lechią nieco - 111.6 km, wobec 109.98 km Lechii.

- Dzięki wybieganiu gra Wisły była intensywna. Brawa też dla Lechii, która była mądrze ustawiona. W ekipie "Białej Gwiazdy" jest wyczuwalna chemia między trenerem Gulą a drużyną. To dobrze wróży przed następnymi meczami - uważa Grzegorz Mielcarski.

MiBiReklama

Reklama

Reklama

Reklama