Reklama

Reklama

Wisła Kraków zakontraktuje kolejnego gracza? W czwartek przyleci Brazylijczyk

W czwartek do Krakowa ma przylecieć Rafael Crivellaro. Jeśli przejdzie testy medyczne, zostanie nowym piłkarzem Wisły.

W czwartek do Krakowa ma przylecieć Rafael Crivellaro. Jeśli przejdzie testy medyczne, zostanie nowym piłkarzem Wisły.

Byłby to już trzeci transfer krakowian. Wcześniej Wisła zakontraktowała Tomasza Cywkę. Jest też blisko pozyskania Denisa Popovicia.

Crivellaro to Brazylijczyk, który posiada także włoski paszport. To ważna informacja, bo zgodnie z nowymi przepisami, w sezonie 2015/2016 w jednej drużynie na boisku może przebywać łącznie maksymalnie trzech piłkarzy spoza Unii Europejskiej. W kolejnym ten limit zostanie zmniejszony do dwóch graczy.

Obecnie w kadrze Wisły wśród piłkarzy spoza Unii Europejskiej są Donald Guerrier i Emmanuel Sarki.

Reklama

Crivellaro został wypatrzony jeszcze w Portugalii przez Marcina Kuźbę, skauta Wisły. Zresztą od jakiegoś czasu wysłannicy krakowskiego klubu uważnie przyglądają się tamtemu rynkowi. Można bowiem znaleźć tam graczy o dużych umiejętnościach, za stosunkowo niewielkie pieniądze.

Brazylijczyk to ofensywny pomocnik, który najlepiej czuje się za plecami napastnika. Dysponuje przyzwoitą lewą nogą i może grać także na skrzydle. Ma dobre warunki fizyczne - 183 cm. Jest dobrze wyszkolony technicznie, a w poprzednich klubach chętnie wykonywał stałe fragmenty gry.

Od 2011 roku Crivellaro był piłkarzem portugalskiej Vitorii Guimaraes. W międzyczasie był wypożyczony do C. D. Trofense. Jako junior występował w Brazylii i włoskim Empoli.

Od stycznia 2015 roku grał w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. W Ajman Club imponował skutecznością - w 13 spotkaniach zdobył pięć bramek.

Wcześniej jednak wiodło mu się słabiej. Choć długo znajdował się w kadrze Vitorii, nigdy nie był ważnym zawodnikiem tej drużyny.  Często zamiast w pierwszym składzie, występował w rezerwach.

Wydaje się, że Crivellaro jest sprowadzany do Wisły z myślą zastąpienia Semira Stilicia. Obaj są lewonożni i grają na tej samej pozycji. Z drugiej strony, podobną charakterystykę ma... Denis Popović, być może nowy piłkarz krakowskiego klubu. Trener Kazimierz Moskal prawdopodobnie spróbuje znaleźć miejsce na boisku dla nich obu.

Co ciekawe, Crivellaro nie pojawia się na stronach Interii po raz pierwszy. W styczniu 2013 roku nasza redakcja uznała strzelonego przez niego gola za bramkę miesiąca. Crivellaro trafił do siatki w spotkaniu Pucharu Ligi przeciwko Naval. Ostatecznie Vitoria sięgnęła po puchar, a w finale pokonała Benfikę Lizbona 2-1. Jeśli zawodnik potwierdzi umiejętności, które widać na filmie, powinien być wzmocnieniem Wisły.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL