Reklama

Reklama

Wisła Kraków - Wisła Płock. Boguski: Jesteśmy wkurzeni!

- Po ostatniej porażce z Górnikiem Zabrze jesteśmy wkurzeni - nie kryje Rafał Boguski, pomocnik Wisły Kraków i zapowiada, że jego zespół w niedzielę (godz. 15.30) będzie chciał się odkuć na Wiśle Płock.

To spotkanie będzie 301. meczem Boguskiego w Wiśle. Tego jubileuszowego nie wspomina jednak najlepiej, bo krakowianie w ostatniej kolejce przegrali z Górnikiem Zabrze (2-3).

Są jednak spotkania, o których Boguski będzie mógł opowiadać dzieciom. - Na pewno były to mecze w których strzelałem sporo bramek, w tym trzy hat-tricki. Jednak moje jubileusze nie zawsze były szczęśliwe. 200. mecz to porażka z Piastem Gliwice, 300. - przegrana z zabrzanami - przyznaje Buguski.

To właśnie ten ostatni mecz sprawił, że przy Reymonta panuje bojowa atmosfera. Co prawda lider uciekł wiślakom na siedem punktów, ale piłkarze Kiko Ramireza zajmują szóste miejsce i wciąż mają kontakt z czołówką.

Reklama

- Po meczu z Górnikiem jesteśmy wkurzeni, więc potyczki z Wisłą Płock nie możemy lekceważyć. Trzeba robić swoje, szczególnie, że nie będzie łatwo. Dwa poprzednie mecze z nimi pokazały, że Wisła jest trudnym przeciwnikiem, a o zwycięstwo trzeba walczyć do ostatnich minut - przestrzega Boguski.

Tymczasem już w środę wiślaków czeka jeden z najważniejszych meczów w sezonie - spotkanie z Cracovią. Boguski zapewnia jednak, że on i jego koledzy nie wybiegają myślami o kilka dni w przód.

- Na myślenie o derbach będziemy mieli czas w poniedziałek i wtorek, a teraz trzeba skupić się na tym, co czeka nas w niedzielę i cały czas należy robić swoje - podkreśla.

Najbardziej aktywni zawodnicy ekstraklasy mają w nogach już po 18 meczów. Boguski w tym sezonie też wiele nie odpoczywał, bo zagrał w 14 spotkaniach i w każdym od pierwszej minuty. Czy w tej sytuacji już trochę odczuwa zmęczenie rundą?

- Nie mamy dość grania, dopiero za tydzień w niedzielę będziemy można o tym myśleć. Tymczasem zostało jeszcze dziewięć punktów do zdobycia, więc można znacznie zmienić swoje miejsce w tabeli. Musimy być maksymalnie skoncentrowani. Wakacje zaczną  się po spotkaniu z Zagłębie Lubin - ucina Boguski.

Piotr Jawor

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL