Reklama

Reklama

  • 1 .Legia Warszawa (29 pkt.)
  • 2 .Raków Częstochowa (28 pkt.)
  • 3 .Pogoń Szczecin (28 pkt.)
  • 4 .Śląsk Wrocław (23 pkt.)
  • 5 .Górnik Zabrze (23 pkt.)
  • 6 .Zagłębie Lubin (22 pkt.)
  • 7 .Jagiellonia Białystok (20 pkt.)
  • 8 .Lechia Gdańsk (19 pkt.)

Wisła Kraków. Wielka fanka Sabina Cupiał odeszła na zawsze

W miniony piątek, w Sławkowie, odbyło się ostatnie pożegnanie wielkiej fanki Wisły Kraków - Sabiny Cupiał - matki byłego właściciela klubu Bogusława Cupiała, który doprowadził klub do największych sukcesów.

Sabina Cupiał, po długiej chorobie, zmarła w wieku 82 lat. Na uroczystościach pogrzebowych nie mogło zabraknąć bogatej delegacji Wisły, na czele z legendarnym napastnikiem Kazimierzem Kmiecikiem, który jest asystentem trenera Macieja Stolarczyka i szefem skautów - Arkadiuszem Głowackim. Nie mogło zabraknąć też wielkiego przyjaciela prezesa Cupiała - trenera Franciszka Smudy, który trzykrotnie prowadził Wisłę.

Pani Sabina nie opuszczała żadnego meczu Wisły, w okresie rządów w klubie jej syna. Nie kryła, że jej ulubionym piłkarzem w erze największych sukcesów był Marcin Baszczyński, popularny "Baszczu". Była gorącą zwolenniczką klubu do tego stopnia, że jedna z gazet zwiastowała objęcie przez nią posady szefowej Rady Nadzorczej Wisły SA. Informacja ta była jednak przesadzona. 

Przed ostatnim meczem z Zagłębiem Lubin Wisła uczciła pamięć zmarłej minutą ciszy. 

- Ten dzień był dla nas szczególny, gdyż przed meczem uczciliśmy pamięć śp. Pani Sabiny Cupiał. Zespół chciał później na murawie uhonorować tę pamięć zwycięstwem i to się udało - nie krył trener Wisły Maciej Stolarczyk.
- R.I.P. Cudowna pani, najsympatyczniejsza, najwierniejsza z wiernych fanek Wisły. Prezesie Bogusławie, jestem z Tobą - napisał na Twitterze były prezes Wisły SA Janusz Basałaj, który dziś jest dyrektorem departamentu komunikacji i mediów w PZPN-ie.

Reklama

M

Dowiedz się więcej na temat: Sabina Cupiał

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje