Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (27 pkt.)
  • 2 .Raków Częstochowa (24 pkt.)
  • 3 .Lechia Gdańsk (23 pkt.)
  • 4 .Pogoń Szczecin (22 pkt.)
  • 5 .Śląsk Wrocław (20 pkt.)
  • 6 .Piast Gliwice (17 pkt.)
  • 7 .Cracovia (17 pkt.)
  • 8 .Radomiak (16 pkt.)

Wisła Kraków. Wdowczyk: W klubie były braki już za Cupiała

Tuż po porażce ze Śląskiem 1-5 trener Wisły Kraków Dariusz Wdowczyk był załamany i chodziły mu pewnie po głowie myśli o złożeniu dymisji, ale już od poniedziałku wdrożył plan naprawczy gry zespołu.

Zobacz szczegóły z Lotto Ekstraklasy!

W przerwie na zgrupowanie reprezentacji Polski wiślacy trenować będą dwa razy dziennie, w planach jest także rozegranie sparingu z Kalwarianką.

- Proszę nie zadawać mi pytań, będę wdzięczny. Mam naprawdę sporo do przemyślenia - powiedział tuż po piątkowym meczu Dariusz Wdowczyk. Teraz jednak próbuje wyprowadzić zespół z kryzysu.

Wdowczyk udzielił wywiadu poniedziałkowemu "Super Expressowi".

Reklama

Na pytanie o to, czy w klubie brakuje pieniędzy na odżywki, odpowiedział:

- W Wiśle brakuje wielu rzeczy, ale brakowało już od kiedy jestem w klubie, czyli za poprzedniego właściciela, pana Cupiała - mówi Wdowczyk.

Zapytany o poprzednich właścicieli, Jakuba Maresińskiego i pomagającemu mu Marka Citkę, nie ma złudzeń:

- Byłem zaskoczony tym, co wyszło po sprzedaży klubu. Kiedy pan Cupiał finalizował sprzedaż obu panom, drużyna była na zgrupowaniu w Gniewinie po meczu z Arką, a przed Lechią. Odwiedził nas pełnomocnik pana Cupiała i roztaczał piękne wizje. Zapewniał, że Wisłę przejmie odpowiedzialny inwestor, z gwarancjami bankowymi, który sprowadzi sponsorów i czeka nas świetlana przyszłość - opowiadał w "SE".

- Już po przejęciu klubu, nowych właścicieli stać było na 10-minutowe spotkania ze mną i piłkarzami, w czasie których tylko obiecywali i roztaczali wielkie wizje. Czuliśmy jednak, że nie były poparte żadnymi konkretami, czyli wielkie czarowanie i podpucha. Jak to się skończyło - wiemy wszyscy. Trudno mi uwierzyć też w to, że Marek Citko nic nie wiedział o swoim wspólniku - dziwi się Dariusz Wdowczyk.

Cały wywiad z Wdowczykiem w poniedziałkowym "Super Expressie".

Od ubiegłego tygodnia właścicielem Wisły SA jest Towarzystwo Sportowe Wisła Kraków.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje