Reklama

Reklama

  • 1 .Raków Częstochowa (16 pkt.)
  • 2 .Górnik Zabrze (13 pkt.)
  • 3 .Zagłębie Lubin (13 pkt.)
  • 4 .Jagiellonia Białystok (11 pkt.)
  • 5 .Śląsk Wrocław (10 pkt.)
  • 6 .Pogoń Szczecin (10 pkt.)
  • 7 .Lechia Gdańsk (9 pkt.)
  • 8 .Legia Warszawa (9 pkt.)

Wisła Kraków. Wdowczyk: Mecz z Zagłębiem meczem sezonu!

- Na tym etapie rozgrywek mecz z Zagłębiem Lubin urasta do rangi meczu sezonu - nie ma wątpliwości trener Wisły Dariusz Wdowczyk przed sobotnią konfrontacją, do jakiej dojdzie w Krakowie, przy Reymonta o godz. 18. Transmisja na kanale 38 platformy NC+.

W sobotę przy Reymonta dojdzie do wielkiego wydarzenia. Mecz z idącym ostatnio jak burza Zagłębiem Lubin przyciąga tłumy, jakich na Stadionie im. Henryka Reymana nie było od listopadowych derbów z Cracovią.

Reklama

Z uwagi na zwiększone zainteresowanie widowiskiem, klub wydłużył czas pracy stadionowych kas (np. w piątek do godz. 20). Do godz. 13:30 było sprzedanych 16038 biletów. W tym 600, jakie nabyli kibice "Miedziowych".

Dariusz Wdowczyk i jego piłkarze stanowią ostatnio solidne wsparcie dla działu marketingu.

- Jak widać, dobra gra i zwycięstwa są najlepszą reklamą meczów - uśmiecha się kapitan Wisły Arkadiusz Głowacki.

Zagłębie Piotra Stokowca po 30. kolejce może awansować nawet na trzecie miejsce w tabeli, ale interes Wisły jest wbrew temu "Miedziowych". Krakowianie muszą wygrać, jeśli chcą awansować do grupy mistrzowskiej.

- To, co jeszcze niedawno wydawało się nierealne, abstrakcyjne, stało się realne. Wszystko leży w głowach i nogach zawodników. Ale tak: gramy na własnym stadionie, gramy przed własną, wspaniałą publicznością, więc nie wyobrażam sobie innego scenariusza, jak tylko zwycięstwo - podkreśla trener Wdowczyk.

- Mogę zagwarantować, że od pierwszej do ostatniej minuty będziemy walczyć o zwycięstwo. Wierzę, że ten wieczór będzie należał do nas - dodaje szkoleniowiec "Białej Gwiazdy". 

- Charakter w sporcie jest niezbędny, jeśli chcesz walczyć o zwycięstwo, ale akurat w tym meczu ważniejsze będą umiejętności i to, jak będziemy w stanie poradzić sobie z emocjami - stawa sprawę jasno kapitan wiślaków Arkadiusz Głowacki.

- Doszliśmy do takiego momentu, że na żadną pomyłkę nie możemy sobie pozwolić. W związku z tym napięcie będzie coraz większe. Dlatego musimy przygotować głowy na to, że mecz może się układać różnie, ale na koniec to my musimy być drużyną, która zwycięży - podkreśla "Głowa". 

- Zdajemy sobie sprawę z tego, że czeka nas ciężki mecz, bo Wisła wygrała trzy ostatnie ligowe pojedynki. Krakowian prowadzi bardzo dobry trener, z którym miałem przyjemność pracować. Rywale wysoko zawieszą nam poprzeczkę, tym bardziej, że Wisła walczy o awans do czołowej ósemki. Zapowiada się emocjonujący mecz - zapowiada Maciej Dąbrowski, obrońca KGHM Zagłębia Lubin cytowany przez oficjalny serwis klubu.

- Koncentruję się na tym, by utrzymać dotychczasową jakość gry. Celem jest dobry występ w najbliższym meczu z Wisłą. Oczywiście skoro ligowa czołówka jest na wyciągnięcie ręki, będziemy ją gonić - zapowiada w "Przeglądzie Sportowym" trener lubinian - Piotr Stokowiec.

Kliknij i czytaj dalej!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje