Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (27 pkt.)
  • 2 .Raków Częstochowa (24 pkt.)
  • 3 .Lechia Gdańsk (23 pkt.)
  • 4 .Pogoń Szczecin (22 pkt.)
  • 5 .Śląsk Wrocław (20 pkt.)
  • 6 .Piast Gliwice (17 pkt.)
  • 7 .Cracovia (17 pkt.)
  • 8 .Radomiak (16 pkt.)

​Wisła Kraków - Warta Poznań. "Biała Gwiazda" bez czterech zawodników

Z powodu kontuzji czterech piłkarzy Wisły nie będzie mogło zagrać przeciwko Warcie Poznań, z kolei Jakub Błaszczykowski już może szykować się do roli dżokera. Spotkanie w sobotę o godz. 20, relacja w Interii.

Trener Peter Hyballa na sytuację kadrową nie może narzekać, bo nawet za jego kadencji zdarzało się, że kontuzjowanych było dwa razy więcej. Tym razem na liście zawodników z urazami nie ma nikogo nowego, a od kilku tygodni znajdują się na niej: Adi Mehremić, Vullnet Basha, Patryk Plewka i Kacper Duda.

Dwaj pierwsi w tym sezonie mogą już nie zagrać, z kolei Plewka ma szansę wykurować się na końcówkę sezonu.

Dla Hyballi kluczowa informacja jest jednak taka, że znów będzie mógł skorzystać z najskuteczniejszego gracza drużyny - Felicio Brown Forbesa, który przeciwko Rakowowi nie mógł zagrać, ponieważ taki zapis znajdował się w jego umowie transferowej. Tymczasem właśnie skutecznego zawodnika krakowianom w przegranym meczu z Rakowem (1-2) brakowało najbardziej.

Reklama

- Po tym meczu w szatni i na treningach było spokojnie. Z Rakowem wszyscy walczyli, mieliśmy dużą szansę na wygraną, ale przegraliśmy. Wszyscy jednak są skoncentrowani i walczą o miejsce w pierwszej "11". Mamy mało kontuzji, jesteśmy zmotywowani i chcemy iść do przodu, by zdobyć trzy punkty - podkreśla Hyballa.

Wisła Kraków - Warta Poznań. Co z Błaszczykowskim?

Od dwóch tygodni trener Wisły może również liczyć na Jakuba Błaszczykowskiego. W meczu z Podbeskidziem kapitan krakowian zagrał 20 minut, ale z Rakowem już o pięć minut krócej. 

- W tym tygodniu Kuba nie trenował raz, ale trzeba pamiętać, że w tym roku treningów opuścił już sporo. Dlatego bardziej widzę go w roli wchodzącego dżokera - przyznaje Hyballa.

Mecz Wisła Kraków - Raków Częstochowa w sobotę o godz. 20, relacja w Interii.

Piotr Jawor

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy