Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (24 pkt.)
  • 2 .Lechia Gdańsk (22 pkt.)
  • 3 .Raków Częstochowa (21 pkt.)
  • 4 .Pogoń Szczecin (19 pkt.)
  • 5 .Śląsk Wrocław (17 pkt.)
  • 6 .Cracovia (16 pkt.)
  • 7 .Jagiellonia Białystok (16 pkt.)
  • 8 .Stal Mielec (15 pkt.)

Wisła Kraków. Trwa batalia o zatrzymanie Alona Turgemana

Wydawało się, że klamka zapadła i "Biała Gwiazda" straciła jakiekolwiek szanse na zatrzymanie napastnika z Izraela. Prezes Dawid Błaszczykowski i jego brat Jakub nie składają broni. Zadanie nie jest łatwe, ale przed kolejnym sezonem Wisła musi mieć snajpera tej klasy. Zobaczymy też jaki wpływ na negocjacje będzie miała kontuzja mięśnia dwugłowego, jakiej doznał wczoraj Alon.

Porażka z Zagłębiem w Lubinie 1-3 oznacza, że krakowianie zakończą sezon na 13. pozycji, choć celowali choćby w 11. z uwagi na fakt, że za każdą wyższą premia wynosi 300 tys. zł. Rok temu wiślacy finiszowali na 9. miejscu w Polsce.

Kibiców "Białej Gwiazdy" od dawna ciekawi jak będzie wyglądał zespół w nowym sezonie. Wiadomo, że umowy wygasają aż ośmiu zawodnikom: Mateuszowi Hołowni, Marcinowi Wasilewskiemu, Pawłowi Brożkowi, Kamilowi Wojtkowskiemu, Michałowi Makowi, Rafałowi Boguskiemu, Lubomirowi Tupcie, Alonowi Turgemanowi. Dwóm ostatnim na dodatek kończą się wypożyczenia. Wiadomo, że już z końcem czerwca odszedł Hebert, któremu skończył się okres wypożyczenia.

Reklama

Fanom najbardziej zależy na pozostaniu Izraelczyka. Początkowo wydawało się, iż nie ma na to szans. Z uwagi na oczekiwania finansowe Austrii Wiedeń i menedżera zawodnika. Teraz jednak zapaliło się światełko w tunelu. Wisła nie składa broni, a w temat zaangażował się sam Kuba.

Pomimo zmarnowanego karnego w meczu z Koroną, w ostatnich czterech meczach pochodzący z Natanji zawodnik zdobył pięć goli. To znakomity wynik, choć oczywiście martwią jego kontuzje. Ledwie odzyskał pełnię formy po urazie stopy, a już wczoraj opuszczał boisko na noszach z powodu kontuzji mięśnia dwugłowego. Badania wykażą czy jest on tylko naciągnięty czy aż naderwany.

W umowie wypożyczenia Austria Wiedeń zabezpieczyła się klauzulą wykupu 400 tys. euro. W erze Bogusława Cupiała taka kwota nie stanowiłaby problemu, "Biała Gwiazda" płaciła m.in. 740 tys. euro za środkowego pomocnika Tomasza Jirsaka, który nie był wtedy tak potrzebny jak bramkostrzelny napastnik jest teraz.

Jedynym problemem nie jest kwota wykupu, ale też oczekiwania finansowe samego zawodnika. Całe szczęście, są też argumenty po stronie klubu. Alon świetnie czuje się przy Reymonta i wręcz rewelacyjnie w Krakowie, gdzie, głównie na Kazimierzu, na każdym kroku są restauracje oferujące koszerne dania.

Przy Reymonta praca nad transferami wre pełną parą. Nikt nie chce powtórzyć słabej pierwszej części sezonu, jaka się zdarzyła w kampanii 2019/2020. A do tego potrzebny jest zespół mocniejszy od tego, jaki kończy bieżące rozgrywki. Czas nagli. Już za miesiąc "Biała Gwiazda" przystąpi do 1/32 Pucharu Polski.

Łatwiej wymienić pozycje, na których klub nie wymaga wzmocnień niż te, na których się bez nich obejdzie. Krakowianie dobrze zabezpieczoną mają bramkę i prawą obronę. Nie brakuje im także defensywnych pomocników.

Klub penetruje rynek Bałkanów. Wiele wskazuje na to, że na kolejny rok pozostanie Rafał Boguski, który mimo 36 lat jest najwięcej biegającym piłkarzem zespołu. Wczoraj znów to potwierdził, pokonując 12.17 km w Lubinie. Oczywiście "Boguś" w kampanii 2020/2021 nie grałby już tak wiele, ale jego doświadczenie szatni mogłoby się przydać.

MiBi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje