Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (27 pkt.)
  • 2 .Raków Częstochowa (24 pkt.)
  • 3 .Lechia Gdańsk (23 pkt.)
  • 4 .Pogoń Szczecin (22 pkt.)
  • 5 .Śląsk Wrocław (20 pkt.)
  • 6 .Piast Gliwice (17 pkt.)
  • 7 .Cracovia (17 pkt.)
  • 8 .Radomiak (16 pkt.)

Wisła Kraków. Trenerom i 14 zawodnikom za miesiąc wygasają umowy

Sezon Ekstraklasy ma trwać do 19 lipca, tymczasem już 30 czerwca kończą się kontrakty trenerom i aż 14 piłkarzom Wisły Kraków. - Chcielibyśmy, żeby drużyna nie zmieniła się do końca sezonu - podkreśla w rozmowie z Interią trener Artur Skowronek.

W przypadku Wisły łatwiej byłoby wymienić zawodników, którym za miesiąc nie kończą się kontrakty niż tych, którym wygasają. 

30 czerwca teoretycznie z klubem mieliby się pożegnać m.in. Paweł Brożek, Michał Mak, Hebert, Alon Turgeman, Kamil Wojtkowski, Lukas Klemenz, Rafał Boguski, czy Jakub Błaszczykowski, choć sytuacja tego ostatniego jest akurat najłatwiejsza do rozwiązania, gdyż jest współwłaścicielem klubu.

Co jednak z pozostałymi? Sprawa jest o tyle skomplikowana, że obecny sezon z racji pandemii został przedłużony aż do 19 lipca, czyli 19 dni po wygaśnięciu ich umów. Przy Reymonta nie obawiają się jednak, że nie będzie kim dograć sezonu.

Reklama


Co więcej, jest spora szansa, że do finiszu rozgrywek drużyna dobrnie w niezmienionym składzie.

- Sądzę, że każdy z piłkarzy i trenerów zapracował na to, by umowa została przedłużona do końca sezonu. Mam nadzieję jednak, że restart ligi zweryfikuje nas pozytywnie i będziemy mogli myśleć długofalowo i przedłużać umowy już na lata - podkreśla trener Skowronek.

Większy problem może być z przedłużeniem wypożyczeń zawodników. A w takiej sytuacji są m.in. Alon Turgeman i Lubomir Tupta (z tej listy właśnie wypisał się Nikola Kuveljić, którego Wisła wykupiła z FK Javor-Matis). W ich przypadku zgodę na dłuższe pozostanie w Wiśle muszą wyrazić ich macierzyste kluby.

- O szczegóły należy pytać nasz zarząd, bo odpowiedni ludzie mają bliski kontakt z innymi klubami i z przedstawicielami piłkarzy. My jednak chcielibyśmy, aby drużyna nie zmieniła się do końca sezonu - podkreśla Skowronek.Sam szkoleniowiec Wisły również znalazł się w niecodziennej sytuacji. Nie dość, że jego kontrakt też jest ważny jeszcze tylko przez miesiąc, to jeszcze zostały mu dwa miesiące intensywnego grania, by ocenić, którego zawodnika chciałby zostawić w drużynie.

- To trudna sytuacja, której trzeba poświęcić dużo uwagi. Wszystko po to, by podejmować odpowiednie decyzje. Ale z drugiej strony jesteśmy zawodowcami i zawodnik musi być gotowy do gry co trzy dni. Piłkarze zresztą na to czekają i każdy z nich dostanie szanse, bo będzie trzeba mądrze ten sezon rozegrać - podkreśla Skowronek.

Wisła sezon wznowi w sobotę wyjazdowym meczem z Piastem Gliwice. Relacja w Interii.

Piotr Jawor

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje