Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (41 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (37 pkt.)
  • 3 .Raków Częstochowa (35 pkt.)
  • 4 .Radomiak (35 pkt.)
  • 5 .Lechia Gdańsk (33 pkt.)
  • 6 .Wisła Płock (29 pkt.)
  • 7 .Górnik Zabrze (28 pkt.)
  • 8 .Stal Mielec (28 pkt.)

Wisła Kraków. Trener Michał Adamczewski zaskarżył klub do PZPN-u

​Wisła Kraków straciła trenera Dariusza Wdowczyka, ale - przynajmniej na razie - nie grozi jej odejście kluczowych piłkarzy: Macieja Sadloka, Bobana Jovicia, Richarda Guzmicsa i Zdenka Ondraszka. Wbrew niektórym informacjom oni nie złożyli wniosku do PZPN-u o rozwiązanie kontraktu.

Sprawdziliśmy w PZPN-ie: nie wpłynęły wnioski o rozwiązanie kontraktu - z winy pracodawcy - od wyżej wymienionych piłkarzy.

- Jedyną osobą z Wisły Kraków, która złożyła taki wniosek - wpłynął dokładnie dzisiaj - jest Michał Adamczewski. Klub ma siedem dni na złożenie odwołania od wypowiedzenia - powiedział Interii Łukasz Wachowski - dyrektor Departamentu Rozgrywek Krajowych PZPN.

Aby pracownik był uprawniony w złożeniu takiego dokumentu, klub musi mu zalegać dwa miesiące z pensją (premie nie są brane pod uwagę), a także musi nie zareagować przez dwa tygodnie na pisemne wezwanie do zapłaty. To wszystko zostało spełnione w wypadku Adamczewskiego. Sęk w tym, że Wisła nie poczuwa się do tego, by była z nim związana jakąkolwiek umową.  

Reklama

Krakowski klub poinformował 19 sierpnia (właścicielem spółki był w tym okresie Jakub Meresiński), że Michał Adamczewski został koordynatorem pionu szkoleniowego i podpisał dwuletnią umowę. Wcześniej Adamczewski był rugbystą Lechii Gdańsk i trenerem przygotowania fizycznego w tym klubie.

3 września Wisła oświadczyła, że "pan Adamczewski nie jest pracownikiem klubu", a także: "po konsultacjach prawnych, Wisła Kraków SA stoi na stanowisku, że ze względów formalnych umowa zawarta z panem trenerem Michałem Adamczewskim jest nieważna".

- Trudno nam się ustosunkowywać do wniosku pana trenera Adamczewskiego, skoro z naszego punktu widzenia wspomniana umowa jest nieważna,  a zatem po prostu nie obowiązuje - potiwerdził nam dzisiaj stanowisko klubu rzecznik Wisły Damian Juszczyk.

Od 23 sierpnia właścicielem spółki piłkarskiej Wisły jest Towarzystwo Sportowe Wisła, które odbiło klub z rąk Meresińskiego.

Michał Białoński

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama