Reklama

Reklama

Wisła Kraków - Tomasz Kłos: Tylko raz na Wiśle poruszyli temat pieniędzy

- Wiem, że raz na treningu Wisły był poruszany temat pieniędzy, ale dzięki trenerowi Smudzie to szybko zostało ucięte - powiedział w stacji Orange Sport były piłkarz wiślaków Tomasz Kłos.

Wisła boryka się z problemami finansowymi, jej bieżące zadłużenie przekracza 12 mln zł, co bije po kieszeni również piłkarzy, którzy nie mają na bieżąco wypłat i premii.

Klub stara się wyjść na prostą, pomagają także kibice, którzy zawnioskowali o podwyżkę biletów o 10 zł.

- Jeżeli Wisła od nowego roku chce ruszyć z kopyta, to powinna wyczyścić długi i pozyskać nowych zawodników, bo tylko tak może walczyć o mistrzostwo Polski. Jeśli zaległości zostaną, to ciężko będzie o to - uważa Kłos.

Tomasz Kłos przyznał w Orange Sport, że w jego okresie gry w Wiśle (lata 2004-2006) nie było takiej sytuacji, by piłkarze nie dostali pieniędzy w terminie.

Reklama

- Zarząd dbał o to, abyśmy nie musieli się o to martwić - przypomniał.

"Kłoniu" brał też pod obronę właściciela "Białej Gwiazdy" - Bogusława Cupiała.

- Prezesa Cupiała nie można absolutnie porównywać do Józefa Wojciechowskiego. Myślę, że nadal chodzi mu po głowie awans do Ligi Mistrzów, bo z takim nastawieniem wchodził do klubu i wpompował w niego wielkie pieniądze - opowiadał Kłos.

- Prezes Cupiał przeżył chwile radości, ale tak naprawdę zadra w sercu mu leży. Mam nadzieję - dla dobra polskiej piłki, że kiedyś będzie dane mu obejrzeć mecz z udziałem Wisły w Lidze Mistrzów - nie kryje Tomasz Kłos.

"Kłoniu" dodał, że prezes Cupiał "nie wytrzymał ciśnienia", zwalniając Henryka Kasperczaka.

 - Henryk Kasperczak miał wyniki, a jednak został odsunięty. To może nie tylko wina prezesa Cupiała, ale doradców, którzy stawali między nim a trenerem Kasperczakiem. Co parę lat zmieniali się doradcy prezesa, z a nimi wizja prowadzenia klubu i budowy drużyny, a tak naprawdę wyników nie było - przypomina Tomasz Kłos.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL