Reklama

Reklama

​Wisła Kraków. Tafara Alexander Madembo podpisał trzyletni kontrakt

Wisła Kraków ma nowego zawodnika. Klub właśnie podpisał umowę z 16-letnim pomocnikiem Tafarą Alexanderem Madembo.

"Białą Gwiazdę" latem czeka rewolucja kadrowa. Umów na kolejny sezon nie ma kilkunastu zawodników i część z nich na pewno nie zostanie przy Reymonta (pisaliśmy o tym więcej TUTAJ).

Krakowianie przeprowadzili za to pierwszy transfer, choć kibice pewnie spodziewali się pozyskania bardziej doświadczonego zawodnika. 

"16-letni pomocnik Tafara Alexander Madembo zasilił szeregi Wisły. Lewonożny zawodnik, który dotychczas bronił barw Escoli Varsovia, związał się z krakowskim klubem 3-letnim kontraktem" - informuje "Biała Gwiazda".

Reklama

Madembo urodził się w Warszawie i 26 listopada skończy 17 lat. Zawodnik jest obywatelem zarówno Polski, jak i Zimbabwe. Przygodę z piłką zaczynał w warszawskiej APN, skąd przeniósł się do Escoli.

Miniony sezon spędził grając w Centralnej Ligi Juniorów w zespole U-18. Wystąpił w 7 spotkaniach i zdobył jedną bramkę (przeciwko Hutnikowi Kraków).

"Tafara Madembo to wszechstronny zawodnik, którego nominalną pozycją jest lewa strona pomocy. Z powodzeniem radzi sobie również na lewej stronie obrony lub jako wahadłowy" - informuje Wisła.

W gabinetach prezesów trwa praca nad wzmacnianiem zespołu, tymczasem drużyna przygotowuje się do kolejnych spotkań o utrzymanie - już w piątek krakowianie zmierzą się na wyjeździe z ŁKS-em.

Na cztery kolejki przed końcem Wisła ma osiem punktów przewagi nad Arką Gdynia, która znajduje się w strefie spadkowej.

PJ

Ekstraklasa: wyniki, tabela, strzelcy, terminarz

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL