Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (18 pkt.)
  • 2 .Śląsk Wrocław (13 pkt.)
  • 3 .Pogoń Szczecin (12 pkt.)
  • 4 .Zagłębie Lubin (12 pkt.)
  • 5 .Wisła Kraków (11 pkt.)
  • 6 .Lechia Gdańsk (10 pkt.)
  • 7 .Piast Gliwice (10 pkt.)
  • 8 .Radomiak (9 pkt.)

Wisła Kraków. Szymanowski apeluje do Wisły ws. Kazimierza Kmiecika

Na wniosek Górnika Zabrze do Klubu Wybitnego Reprezentanta został dołączony kilka dni temu Ernest Pohl. - Apeluję do Wisły, aby z podobnym wnioskiem wystąpiła w sprawie Kazimierza Kmiecika - mówi Interii legendarny obrońca "Białej Gwiazdy" i Orłów Górskiego Antoni Szymanowski.

Szymanowski to członek Klubu Wybitnego Reprezentanta Polski, najlepszy sportowiec stulecia TS Wisła. Do KWR można się dostać poprzez rozegranie w "Biało-Czerwonych" co najmniej 80 spotkań bądź rozegranie minimum 40 meczów i zdobycie z Orłami medalu na MŚ, ME lub IO. Jak wiadomo, od 1992 r. polska piłka takich medali nie zdobywa, więc piłkarzom pozostaje tylko ścieżka 80 meczów.

Górnik Zabrze wystąpił ostatnio z inicjatywą wprowadzenia do tego szacownego grona dwójki jego legend - Ernesta Pohla i Jana Urbana. Zaakceptowana została tylko kandydatura Pohla, który wprawdzie medalu z Polską nie zdobył, ale był na tyle wybitnym piłkarzem, że członkowie Klubu Wybitnego Reprezentanta postanowili go wyróżnić w ten sposób.

Reklama

Pohl w 46 meczach w narodowych barwach zdobył 39 bramek, dziesięciokrotnie był mistrzem Polski (osiem razy z Górnikiem i dwukrotnie z Legią), trzy razy sięgnął po koronę króla strzelców, do dziś ze 186 trafieniami jest najlepszym snajperem Ekstraklasy.

Kazimierz Kmiecik rozegrał w barwach narodowych 34 spotkania, więc brakuje mu sześciu, aby automatycznie trafić do KWR.

- Osiągnięcia Kazia mówią jednak same za siebie: ma złoty i srebrny medal igrzysk olimpijskich, medal MŚ. Dlatego apeluję do Wisły, aby zwróciła się do Klubu Wybitnego Reprezentanta o przyjęcie do tego grona Kmiecika. Kaziu jest legendą Wisły, czterokrotnym królem strzelców ligi. Czas najwyższy, abym w Klubie Wybitnego Reprezentanta miał kolegę z Wisły, któremu miejsce w tym gronie jak najbardziej się należy - powiedział nam Antoni Szymanowski.

Kazimierz Kmiecik jest nie tylko legendą Wisły, lecz także jej czynnym trenerem, jednym z asystentów Adriana Guli.

Na drugim miejscu w KWR jest piłkarz i współwłaściciel Wisły Kraków Jakub Błaszczykowski, który rozegrał w "Biało-Czerwonych" 108 spotkań. 16. pozycję, dzięki 72 meczom w kadrze, zajmuje Maciej Żurawski, czyli "Żuraw Władca Muraw".

MiBiReklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje