Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (18 pkt.)
  • 2 .Lechia Gdańsk (16 pkt.)
  • 3 .Śląsk Wrocław (14 pkt.)
  • 4 .Pogoń Szczecin (13 pkt.)
  • 5 .Jagiellonia Białystok (12 pkt.)
  • 6 .Zagłębie Lubin (12 pkt.)
  • 7 .Raków Częstochowa (11 pkt.)
  • 8 .Wisła Kraków (11 pkt.)

Wisła Kraków - Śląsk Wrocław 1-1. Maciej Stolarczyk: Jest na czym budować

- Młodszym graczom zostawiam jakiś margines błędu. Jeden wejdzie do składu od razu i gra tak, jakbym sobie życzył, ale niektórzy dłużej przechodzą adaptację - wyjaśniał Maciej Stolarczyk, trener Wisły Kraków po remisie ze Śląskiem Wrocław (1-1).

- Nie jesteśmy szczęśliwi, bo nie wygraliśmy, ale mieliśmy dużo dobrych fragmentów. W naszym zespole zaszło kilka zmian z powodu urazów i zastępcy zaczynają funkcjonować tak, jakbym sobie życzył. Mieliśmy sporo dobrych fragmentów, jest na czym budować - analizował na gorąco trener Stolarczyk.

- Chciałbym także podziękować kibicom, bo w takiej aurze trudno wyjść z domu, ale stawili się i nas dopingowali. To budujące - dodał.

W końcówce spotkania wiślacy cofnęli się i przyjmowali ataki rywali.

- W ostatnim tygodniu graliśmy co trzy dni i zabrakło nam energii, by być tak aktywnym, jak na początku spotkania - podkreśla szkoleniowiec. 

Reklama

Wisła mecz kończyła z pięcioma zawodnika w składzie, którzy dopiero zaczynają poważną przygodę z piłką. Szkoleniowiec indywidualnie nie chciał ich oceniać, ale ogólnie był zadowolony z występu młodych zawodników.

- Z meczu na mecz funkcjonują coraz lepiej. Oni potrzebują jednak doświadczenia ekstraklasowego i tylko poprzez grę mogą stać się pełnoprawnymi zawodnikami na tym poziomie. Młodszym graczom zostawiam jakiś margines błędu. Jeden z nich wejdzie do składu od razu i gra tak, jakbym sobie życzył, ale niektórzy dłużej przechodzą adaptację. Im dalej w las, tym wygląda to lepiej i ci zawodnicy przystosowują się do Ekstraklasy - mówi Stolarczyk.

Szkoleniowiec został również zapytany o sytuację kadrową Wisły.

- Sztab medyczny cały czas walczy. Marcin Wasilewski chce jak najszybciej wrócić i już porusza się na boisku. Basha też jest bardzo bliski powrotu. Matej Palczicz dziś nie mógł zagrać, ale walczył, by zagrać, ale nie chcieliśmy ryzykować - wymieniał Stolarczyk.

PJ

Wyniki, terminarz i tabela grupy mistrzowskiej Ekstraklasy

Wyniki, terminarz i tabela grupy spadkowej Ekstraklasy


 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje