Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (18 pkt.)
  • 2 .Śląsk Wrocław (14 pkt.)
  • 3 .Pogoń Szczecin (13 pkt.)
  • 4 .Lechia Gdańsk (13 pkt.)
  • 5 .Zagłębie Lubin (12 pkt.)
  • 6 .Raków Częstochowa (11 pkt.)
  • 7 .Wisła Kraków (11 pkt.)
  • 8 .Wisła Płock (10 pkt.)

Wisła Kraków. Skorża nie będzie trenerem. Szkoleniowiec ostatecznie odmówił

Interia ustaliła, że Maciej Skorża na pewno nie zostanie nowym trenerem Wisły Kraków. Działacze z Reymonta skontaktowali się z doświadczonym szkoleniowcem, ale ten odrzucił ich propozycję. W grze pozostali więc kandydaci pochodzący z Niemiec: Peter Hyballa i Thomas Doll.

Przez kilka ostatnich dni wizja powrotu Macieja Skorży na Reymonta rozgrzewała głowy krakowskich kibiców. Pomysł zatrudnienia doświadczonego szkoleniowca szybko spodobał się również działaczom klubu, którzy skontaktowali się z 48-latkiem. Z tym nie było problemu, bo Skorża zna się z Jakubem Błaszczykowskim. Panowie współpracowali razem w reprezentacji Polski w 2006 roku.

Według ustaleń Interii rozmowy prowadzono przez kilka dni, ale - mimo pozytywnego nastawienia Skorży - ten ostatecznie nie zdecydował się na przyjęcie propozycji. Temat został więc zakończony.

Reklama

Od kilku miesięcy szkoleniowiec, którego praca ceniona jest w rejonie Zatoki Perskiej, oczekuje na oferty z krajów arabskich, choć - jak słyszymy od osób zaangażowanych w rozmowy ze Skorżą - był zainteresowany pracą w Krakowie. Przeszkodą okazał się czas. Wisła nie ma jednak możliwości, aby na Skorże czekać, bo następca zwolnionego Artura Skowronka poszukiwany jest w trybie pilnym.

Według ustaleń Piotra Koźmińskiego ze Sportowefakty.wp.pl w grze pozostało dwóch kandydatów z Niemiec. To 44-letni Peter Hyballa i 54-letni Thomas Doll. Młodszy z nich jest trenerem nowej fali niemieckich szkoleniowców. Ostatnio pracował w holenderskiej Bredzie. W CV ma także Nijmegen i Dunajską Stredę. Jeszcze ciekawszym życiorysem może pochwalić się Doll, który był odpowiedzialny za sprowadzenie do Borussii Dortmund... Błaszczykowskiego. Były reprezentant Niemiec pracował także w: Gençlerbirliği, Al-Hilal, Ferencvárosi Budapeszt, Hannoverze, czy ostatnio w APOEL Nikozja.

Sebastian Staszewski, Interia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje