Reklama

Reklama

  • 1 .Raków Częstochowa (19 pkt.)
  • 2 .Górnik Zabrze (16 pkt.)
  • 3 .Pogoń Szczecin (14 pkt.)
  • 4 .Zagłębie Lubin (14 pkt.)
  • 5 .Śląsk Wrocław (13 pkt.)
  • 6 .Lechia Gdańsk (13 pkt.)
  • 7 .Legia Warszawa (13 pkt.)
  • 8 .Jagiellonia Białystok (11 pkt.)

Wisła Kraków - Raków Częstochowa 0-2 w sparingu

W pierwszym tegorocznym sparingu Wisła Kraków przegrała w Myślenicach z drugoligowym Rakowem Częstochowa 0-2. Był to trenerski debiut hiszpańskiego szkoleniowca "Białej Gwiazdy" Kiko Ramireza.

W pierwszym meczu kontrolnym Ramirez chciał dokonać przeglądu kadry, by ustalić, który z młodszych piłkarzy powinien jechać na zgrupowanie do Turcji, dlatego krakowianie wystawili dwie w miarę wyrównane jedenastki na każdą połowę. 

- Jesteśmy po ciężkim wtorkowym treningu i to widać po naszych chłopakach - powiedział asystent Kiko Ramireza Kazimierz Kmiecik.

Reklama

Ramirez nie wpuszcza jeszcze Semira Stilicia, który ostatnio wrócił do Wisły. - Semir będzie przygotowywany progresywnie - wyjaśnił Manuel Junco, wiceprezes do spraw sportowych Wisły. Stilić ma na koncie dopiero jeden trening z ekipą.

- Nie możemy ryzykować kontuzji Stilicia. Jeżeli będziemy mieli pewność, że jest przygotowany, to wtedy wystąpi - dodał Kiko Ramirez.

W I połowie Wisła nie stworzyła stuprocentowej sytuacji. W najlepszej, po kontrze, Drzazga wpadł w pole karne Rakowa, ale podał nieco na plecy Rafała Boguskiego. Środek pola należał do Rakowa.

Raków zaprezentował się solidnie, jego atutem było zgranie, dobre przesuwanie się po murawie. W 37. min jeden z piłkarzy gości upadł na Jakuba Bartosza w polu karnym. Gdy trwał spór o to, czy powinien być karny, Tomasz Płonka wypalił z 10 m w róg i Łukasz Załuska był bez szans.

Po przerwie, odmieniona niemal w całości jedenastka krakowian (pozostał tylko Monterde, który grał w pomocy) na chwilę zdominowała mecz. W najlepszej okazji, po rajdzie lewą flanką Adama Mójty, Mateusz Zachara uderzył w słupek z 10 m.

Na 0-2 podwyższył ładnym strzałem z rzutu wolnego Rafał Figiel. Piłka przeleciała nad murem i wpadła przy słupku. Mateusz Zając  był bez szans.

W Wiśle nie wystąpił nie tylko Stilić, ale też Zdenek Ondraszek i reprezentant Polski Krzysztof Mączyński. - Mam problem ze ścięgnem Achillesa. Z trudem zakładam buta - tłumaczy "Mąka".

Po kontuzji dochodzą do siebie też Popović i Buchalik. W sparingu zabrakło też bramkarza Michała Misiewicza, który został ojcem i trener Ramirez dał mu wolny dzień.

- Chcemy poukładać szatnię. Niezmiennie naszym celem jest awans do "ósemki". Teraz najważniejsze jest przygotowanie fizyczne zespołu - podkreśla Ramirez.

Nie zapadła jeszcze decyzja, czy w Wiśle zostanie testowany Hiszpan Monterde. Zaprezentował się słabo zarówno w obronie, jak i w pomocy, gdzie grał w drugiej połowie. Z dobrej strony pokazał się za to grający w I połowie stoper Ivan Gonzalez. Dysponuje dalekim dokładnym podaniem, potrafi wyprowadzić piłkę. Nie widać po nim, że od października nie grał w piłkę.

Kiko Ramirez zadowolony jest z postawy młodych piłkarzy Wisły: m.in. Porębskiego, Słomki, Ptaka. Nie wyklucza zabrania ich na obóz do Turcji.

- Do Beleku poleci z nami nawet 25 piłkarzy - mówi Ramirez.

Wisła Kraków - Raków Częstochowa 0-2 (0-1)

Bramki: 0-1 Płonka (37.), 0-2 Figiel (84.)

Wisła: (I połowa) Załuska - Gonzalez, Uryga, Żemło, Monterde - Bartosz, Boguski, Laskoś, Małecki, - Brożek, Drzazga.

(II połowa) Zając - Ptak, Głowacki, Sadlok, Mójta - Słomka, Brlek, Porębski, Cywka, Montede - Zachara.

Raków: Mateusz Lis (46. Kamil Czapla) - Dżuriszka, Petraszek, Góra - Oziębała (46. Peter Mazan), Margol (81. Konrad Zaradny), Figiel, Kowalczyk (46. Norbert Misiak, 55. Kamil Wojtyra), Piotr Malinowski (46. Przemysław Mizgała) - Tomasz Wróbel (60. zawodnik testowany), Tomasz Płonka (46.. Adam Czerkas).


Z Myślenic Michał Białoński

Dowiedz się więcej na temat: Wisła Kraków | Kiko Ramirez | raków częstochowa | Semir Stilić

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama