• 6 .Raków Częstochowa (11 pkt.)
  • 7 .Wisła Kraków (11 pkt.)
  • 8 .Wisła Płock (10 pkt.)

Wisła Kraków – Puszcza Niepołomice 2-3 w meczu sparingowym

Dzień przed wyjazdem na obóz do Turcji Wisła Kraków przegrała, w sparingu w Myślenicach, z szóstą drużyną 1. ligi - Puszczą Niepołomice 2-3. W II połowie w ekipie wiślaków grali sami juniorzy, oprócz testowanego Lucase Guedesa i bramkarza Michała Buchalika.

Wisła Kraków powoli wychodzi na prostą i w środę wyjeżdża na obóz do Turcji.

- Znalazła się osoba, która pokryje koszty wyjazdu. W środę jedziemy autokarem do Berlina, a stamtąd samolotem do Antalyi - mówił trener Maciej Stolarczyk.

Wiślacy zagrają w Turcji dwa sparingi. Jeden z Optikiem Rathenow, ostatnią drużyną Regionalligi Nordost, czyli czwartej klasy rozgrywkowej w Niemczech. Drugi z siódmą ekipą bułgarskiej ekstraklasy - Etyrem Wielkie Tyrnowo. Oba sparingi zostaną rozegrane tego samego dnia - w najbliższą sobotę. Wiadomo już, że do Turcji z zespołem nie polecą kontuzjowani: Marcin Grabowski, Paweł Brożek, Rafał Boguski oraz Jakub Bartosz. Pod znakiem zapytania stoi wyjazd Wojciecha Słomki, który nie znalazł się w kadrze meczowej ze względu na problemy z rzepką.

Ważne wydarzenie nastąpiło już przed sparingiem z Puszczą - kontrakt z Wisłą podpisał wracający po dwóch latach, z Jagiellonii, Łukasz Burliga.

Puszcza objęła prowadzenie po dobitce Bartosz Widejki, który wykończył akcję i strzał Łukasza Szczepaniaka. Wyrównał strzałem z bliska, w sytuacji sam na sam z bramkarzem Chorwat Marko Kolar, po szybkiej wymianie podań z Krzysztofem Drzazgą.

Dobitka 16-letniego Aleksandra Buksy dała Wiśle prowadzenie. To już drugie trafienie wychowanka w tym roku.

Puszcza wyrównała w 67. minucie, zamieniając rzut rożny na bramkę po strzale z bliska Huberta Tomalskiego. Sześć minut przed zakończeniem spotkania wynik na 2-3 ustalił po raz drugi w tym spotkaniu Tomalski. Zawodnik Puszczy uderzył mocno w okienko, nie dając szans bramkarzowi Wisły.

Wisła Kraków - Puszcza Niepołomice 2-3 (1-1)

Bramki: 0-1 Bartosz Widejko (29.), 1-1 Marko Kolar (37.), 2-1 Aleksander Buksa (52.),  2-2 Hubert Tomalski (67.), 2-3 Tomalski (87.)

Wisła Kraków: Mateusz Lis - Matej Palczić, Łukasz Burliga, Marcin Wasilewski, Rafał Pietrzak - Jakub Błaszczykowski, Dawid Szot, Lukas Klemenz, Krzysztof Drzazga, Kamil Wojtkowski - Marko Kolar.

II połowa: Buchalik - Morys, Laskoś, Hoyo-Kowalski, Świątko - Plewka, Malik, Moskiewicz, Guedes, Śliwa - Buksa.

Puszcza Niepołomice: I połowa: Miłosz Mleczko, Łukasz Furtak, Konrad Stępień, Piotr Stawarczyk, Michał Mikołajczyk, Łukasz Szczepaniak, Przemysław Sajdak, Marcin Stefanik, Bartosz Widejko, Jozef Dolny, Marcin Orłowski.

II połowa: Bartosz Przybysz, Jakub Zagórski, Michał Zając, Mateusz Bartków, Patryk Kura, zawodnik testowany, Marcel Kotwica, Wiktor Żytek, Bartosz Żurek, Serhij Napołow, Hubert Tomalski.