Reklama

Reklama

Wisła Kraków. Przy Reymonta odbędzie się zgrupowanie juniorskiej sekcji Amp Futbol Polska

​Dwa dni treningów, spotkania, a nawet obiad w Loży Prezydenckiej - w najbliższy weekend na stadionie Wisły zgrupowanie juniorskiej sekcji Amp Futbol Polska.

Junior Amp Futbol to ogólnopolski darmowy program, który umożliwia realizowanie piłkarskiej pasji dzieciom i młodzieży po amputacjach lub z wadami kończyn z całego kraju. Projekt opiera się na organizacji bezpłatnych, regularnych i profesjonalnych zgrupowań piłkarskich oraz na udziale zawodników w imprezach i w meczach międzynarodowych.  

"Zgrupowania organizowane są w formie weekendowej raz na dwa miesiące i mogą w nich wziąć udział zawodnicy z całej Polski wraz z opiekunami. Zgrupowanie, zaplanowane na 29-30 maja 2021 roku, obędzie się w wyjątkowym miejscu. Młodzi ampfutboliści będą mieli możliwość gry bezpośrednio na murawie Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana w Krakowie, gdzie swoje mecze rozgrywa na co dzień drużyna Białej Gwiazdy. W planach są między innymi treningi na boisku, warsztaty mentalne, a także obiad w Loży Prezydenckiej. Juniorzy będą mieli okazję doskonalić swoje umiejętności piłkarskie, a przy okazji zwiedzą znany dotychczas wyłącznie z telewizji stadion i oczywiście Kraków - stolicę wrześniowych mistrzostw Europy w ampfutbolu" - czytamy na oficjalnej stronie Wisły. 

Reklama

- To zgrupowanie to ogromna szansa na rozpoczęcie przez najmłodszych przygody z tą odmianą piłki nożnej. Celem jest zachęcenie dzieci i rodziców z Małopolski do spróbowania gry w ampfutbol. Jako Wisła pragniemy otworzyć sekcję juniorską, dlatego zachęcamy do wspólnego treningu u boku naszych zawodników" - mówi Krystian Kapłon, napastnik Wisły Kraków. 

 - Bardzo się cieszymy, że projekt Amp Junior zawita w końcu do Krakowa. Dzięki temu chcielibyśmy zaszczepić wśród młodych osób po amputacjach chęć do gry w piłkę. Wydarzenie jest idealnym sposobem na promocję dyscypliny, co w dalszej perspektywie - mamy nadzieję - pozwoli na utworzenie w ramach Wisły Kraków Amp Futbol drużyny juniorskiej - dodał Bogdan Kapłon, menedżer sekcji Amp Futbolu Wisły Kraków. 

Wisła jesienią ubiegłego roku powołała do życia ampfutbolową drużynę seniorów. Ampfutbolowa Wisła działa prężnie, a w obecnym sezonie jest liderem tabeli. 

- Wisła Kraków to połączenie doświadczenia z młodością, a to bardzo korzystne zestawienie. Każdy z zawodników - czy starszych, czy młodszych - to wielka wartość dla wiślackiej drużyny - podkreśla Przemysław Świercz, obrońca ampfutbolowej Wisły Kraków, a także kapitan reprezentacji Polski oraz trener Amp Futbol Junior.  

- Zgrupowanie juniorów w Krakowie będzie też świetną okazją do tego, by młodzi gracze zaprzyjaźnili się z Białą Gwiazdą. Bardzo cieszę się, że będę mógł pokazać juniorom miasto, klub i właśnie ampfutbol - dodał. 

Wisła zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w zgrupowaniu Junior Amp Futbol, które odbędzie się w Krakowie (29-30.05.2021). "Na dzieci czeka niezapomniana przygoda, zaś na rodziców cenne wsparcie, które zapewnią spotkania i rozmowy z opiekunami pozostałych uczestników programu. Nie może Was zabraknąć. Czekamy na Was" - zachęca Wisła. 

Organizator - Stowarzyszenie Amp Futbol Polska - pokrywa koszt noclegu i wyżywienia dziecka oraz jednego opiekuna dorosłego. Zapewniony jest również komplet stroju piłkarskiego oraz sportowe kule. 

Plan zgrupowania w Krakowie:

29.05.2021 SOBOTA 

od 12:00 Zbiórka na stadionie Wisły Kraków 

13:00 - 14:30 I Trening - stadion 

15:00 Obiad w Loży Prezydenckiej 

16:00 Warsztaty mentalne juniorów z Przemkiem Świerczem 

18:00-19:30 II trening 

30.05.2021 NIEDZIELA 

10:00-11:30 III trening na stadionie

PJ

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL