• 6 .Pogoń Szczecin (10 pkt.)
  • 7 .Lechia Gdańsk (9 pkt.)
  • 8 .Legia Warszawa (9 pkt.)

Wisła Kraków przegrała sparing ze Slavią Praga

Przebywający na zgrupowaniu piłkarze Wisły Kraków przegrali w środowym sparingu ze Slavią Praga 0-2 (0-1). To początek meczów kontrolnych Wisły podczas drugiego zgrupowania w tureckim Beleku.

Pierwsza połowa meczu była wyrównana, a bramkę zdobyli Czesi. Martin Hurka wpadł w pole karne i strzałem przy słupku pokonał Michała Miśkiewicza.

Po przerwie Wisła dążyła do wyrównania, ale z drugiej bramki cieszyli się piłkarze Slavii.

W końcówce meczu David Skutka pokonał w sytuacji sam na sam Miśkiewicza.

Wiślacy na drugim w tym roku zgrupowaniu w Turcji będą przebywać od niedzieli. W Belek mają rozegrać trzy sparingi. Oprócz pojedynku z drużyną ze stolicy Czech Wisła ma się zmierzyć z ukraińskim Wołyniem Łuck (9 lutego) i bułgarskim Lokomotiwem Płowdiw (12 lutego).

Krakowski klub poinformował, że dotychczasowy wiceprezes do spraw sportowych Jacek Bednarz objął funkcję p.o. prezesa. Poprzedni sternik Wisły Ryszard Pilch złożył rezygnację.

Wisła Kraków - Slavia Praga 0-2 (0-1)

0-1 Hurka (5.), 0:2 Skutka (85.)

Wisła Kraków: Miśkiewicz - Jaliens (70. Burliga), Głowacki (70. Uryga), Czekaj (74. Jovanović), Bunoza - Sobolewski (63. Wilk) - Małecki, Brud (74. Sarki), Chrapek, Szewczyk - Genkov (63. Sikorski)

Slavia Praga: I połowa: Rakovan - Nitriansky, Bortel, Hubacek, Conka - Hruby, Gecov, Hurka, Micola - Vosahlik, Fenin. II połowa: Rakovan - Dostal, Dobrotka, Petrak, Juhar - Kores, Zmrhal, Simecek, Tusjak - Skoda, Skutka

Dowiedz się więcej na temat: Wisła Kraków | Ekstraklasa | sparing | Slavia Praga | małecki