Reklama

Reklama

  • 1 .Górnik Zabrze (0 pkt.)
  • 2 .Jagiellonia Białystok (0 pkt.)
  • 3 .Lech Poznań (0 pkt.)
  • 4 .Lechia Gdańsk (0 pkt.)
  • 5 .Legia Warszawa (0 pkt.)
  • 6 .Piast Gliwice (0 pkt.)
  • 7 .Podbeskidzie B.-B. (0 pkt.)
  • 8 .Pogoń Szczecin (0 pkt.)

Wisła Kraków przed meczem z Piastem Gliwice. Ramirez: Potrzebne są zwycięstwa z wyjazdów

- Gdy pojawia się nowy trener, drużyna zawsze daje z siebie wszystko, ale i bez pojawienia się Dariusza Wdowczyka na ławce trenerskiej Piasta byłby to ciężki mecz. Zawodnicy po czarnej serii porażek chcą się zrehabilitować, emanują sportową złością - szkoleniowiec Wisły Kiko Ramirez przygotowuje swą ekipę na ciężko przeprawę w Gliwicach. Mecz Piast - Wisła w sobotę o godz. 20:30. Transmisja w Canal+Sport, tekstowa w Interii.

Objęcie przez Dariusza Wdowczyka, który w ubiegłym roku, w atmosferze dalekiej od przyjaznej rozstał się z Wisła, dodaje temu meczowi smaczku. Nowy szkoleniowiec Piasta zrobi wszystko, aby zadziałał efekt nowej miotły i po pięciu porażkach z rzędu drużyna chociaż zapunktowała, a najlepiej wygrała. Wisła ma jednak inny plan. - Samymi zwycięstwami u siebie daleko nie zajdziemy - podkreśla Kiko Ramirez, który liczy na potwierdzenie dobrej dyspozycji z meczu z Jagiellonię (3-1) w Gliwicach.

Reklama

- Na pewno zmiana trenera może wpłynąć na zmianę charakteru Piasta, ale my nie koncentrujemy się na przeciwniku, tylko na sobie. Mamy grać to, co zakładamy i być Wisłą taką, jaką sobie zaplanowaliśmy - podkreśla hiszpański trener.

Cały skład, który pokonał "Jagę", jest do dyspozycji Ramireza. Nikt przy Reymonta nie myśli o oszczędzaniu liderów w perspektywie kolejnej, prestiżowej bitwy z Legią na Łazienkowskiej.

Metody Ramireza służą Tomaszowi Cywce, który na prawej obronie prezentuje się solidnie, choć w ofensywie nie jest tak widoczny, jak jego poprzednik Boban Jović.

- Jeżeli tylko nie będziemy tracić bramek, to z przodu zawsze coś stworzymy, strzelimy jednego lub dwa gole i wygramy. Ze Śląskiem się nie udało, ale to już przeszłość i jedziemy grać o trzy punkty. Takie są nasze cele w każdym meczu. Oby zagrać na zero z tyłu, a jestem pewien, że z przodu będzie dobrze - uważa Cywka.

Poza doliczonym czasem defensywa Wisły w starciu z Jagiellonią zagrała niemal wzorowo, ale Kiko Ramirez nadal chce doskonalić ten element.

- Ciągle staramy się poprawić wiele elementów: strategie, grę w defensywie i w ofensywie i jesteśmy na dobrej drodze. Widzę też wiarę w siebie całej drużyny. Dzięki niej jesteśmy w stanie naprawdę wiele osiągnąć - uważa Kiko Ramirez.

Informacja o tym, że Wdowczyk dzisiaj przejął Piasta szybko dotarła do obozu Wisły. - Zdziwiłem się, że do takiej zmiany doszło na dwa dni przed meczem. Zwykle takie roszady dokonywane są na początku tygodnia - nie krył Tomasz Cywka.

Cywka urodził się w Gliwicach, ale nigdy nie mieszkał w tym mieście, tylko w pobliżu. Dlatego na meczu z Piastem, z trybun będzie go dopingować rodzina.

MiBi

Dowiedz się więcej na temat: Kiko Ramirez | Tomasz Cywka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje