Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (27 pkt.)
  • 2 .Raków Częstochowa (24 pkt.)
  • 3 .Lechia Gdańsk (23 pkt.)
  • 4 .Pogoń Szczecin (22 pkt.)
  • 5 .Śląsk Wrocław (20 pkt.)
  • 6 .Piast Gliwice (17 pkt.)
  • 7 .Cracovia (17 pkt.)
  • 8 .Radomiak (16 pkt.)

Wisła Kraków. Prezes Socios o specjalnej akcji z okazji urodzin Jakuba Błaszczykowskiego

Piątkowe starcie Wisły Kraków z Pogonią Szczecin zapowiada się wyjątkowo. I nie chodzi tu o rekordową serię porażek i ogromny kryzys panujący w klubie, a o zbliżające się urodziny kapitana "Białej Gwiazdy" Jakuba Błaszczykowskiego. 14 grudnia reprezentant Polski skończy 34 lata, a przed spotkaniem z "Portowcami" zostanie uhonorowany przez kibiców, o czym opowiedział w rozmowie z Interią prezes Socios Wisła Kraków Piotr Leśkiewicz.

Przed meczem, w strefie kibica, krakowscy fani będą mogli podpisać się na specjalnej kartce urodzinowej, która trafi potem do rąk Błaszczykowskiego.

- Przygotowaliśmy dużą kartkę (o wymiarach ok. 70x100 cm), której projekt można znaleźć w internecie. Na tej kartce będą podpisywać się kibice. Już w środę podaliśmy do wiadomości publicznej tę informację, by fani byli przygotowani. Także w mediach społecznościowych naszą działalność śledzi dużo ludzi, choć nie wszyscy są członkami stowarzyszenia. Oczywistym jest, że Kubie należy się takie uhonorowanie z okazji urodzin - informuje Leśkiewicz.

Reklama

Na tym jednak nie kończy się działalność Socios, związana z urodzinami Błaszczykowskiego.

- W mediach społecznościowych założyliśmy specjalny hasztag #Kuba1906lat, pod którym kibice mogą pisać życzenia dla solenizanta. Zostaną one potem opublikowane przez nas, klub pewnie także je udostępni. Jesteśmy cały czas w kontakcie z panią rzecznik Karoliną Biedrzycką. Ta akcja powstała spontanicznie, zachowujemy więc elastyczność. Mieliśmy też parę innych pomysłów związanych z urodzinami Kuby, ale wybraliśmy akurat te, bo tutaj każdy będzie mógł się jakoś wykazać i podpisać na kartce. Myślę, że Kubie też będzie później miło, gdy dostanie dużą kartkę, oprawioną w ramę. Zostanie ona z nim jako pamiątka - mówi Leśkiewicz.

Warto odnotować, że kartka zostanie wręczona Błaszczykowskiemu dopiero do spotkaniu, by nie zakłócać solenizantowi i pozostałym członkom drużyny przygotowań do meczu.

- Nie chcemy Kubie przeszkadzać przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Wiemy, że to bardzo ważne spotkanie dla Wisły. Kuba jest profesjonalistą i chce się skupić przed takim meczem. Kartkę wręczymy mu więc po starciu z Pogonią lub w późniejszym terminie w bazie treningowej - stwierdza prezes Socios Wisła Kraków.

Niewykluczone, że poza akcjami przygotowanymi przez Socios, Błaszczykowski zostanie uhonorowany także gromkim "Sto lat", odśpiewanym przez cały stadion.

- Nie mogę tutaj podjąć żadnych decyzji, bo my jako Socios nie ingerujemy w ruch kibicowski. Myślę jednak, że zaśpiewanie "Sto lat" dla Błaszczykowskiego będzie oczywistością. Może to być bardziej spontaniczna, niezaplanowana akcja - zdradza Leśkiewicz.

Prezes Socios nie ukrywa jednak, że najpiękniejszym prezentem dla wiślackiego kapitana będzie wygrana z Pogonią.

- Mam nadzieję, że największym prezentem dla Błaszczykowskiego będą trzy punkty. Tego chyba oczekuje sam Kuba, jak i mnóstwo kibiców. Liczymy na przełamanie, mimo iż to piątek trzynastego. Nie ma co ukrywać, że sytuacja jest trudna, ale wszyscy wierzą, że ulegnie ona zmianie i klub zdoła utrzymać się w Ekstraklasie. My jesteśmy Wisłą i będziemy walczyć do końca. Piłkarze także mają świadomość tego, o co grają. Jutro wyjdą maksymalnie skupieni, dlatego nie chcielibyśmy przeszkadzać. Podejrzewam, że gdyby sytuacja była inna, już przed spotkaniem zostałyby wręczone okolicznościowe upominki, tak jak to już niejednokrotnie bywało. Trzeba jednak podejść do tego wszystkiego zdroworozsądkowo - deklaruje prezes Socios.

Akcja związana z urodzinami Błaszczykowskiego powstała we współpracy Socios z przedstawicielami klubu.

- Rozmawialiśmy już kiedyś na ten temat z członkami rady nadzorczej i pomysł został luźno rzucony. My teraz tę akcję koordynujemy, ale nie ma tutaj rozgraniczenia kto robi więcej, a kto mniej. Po prostu razem współdziałamy. My wzięliśmy na siebie to, że przed meczem będziemy zbierać podpisy, bo zawsze mamy swoje miejsce na stadionie, gdzie przychodzą do nas kibice i odbierają różne rzeczy, tak że wzięliśmy za to odpowiedzialność.

Tomasz Brożek

Ekstraklasa - wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje