Reklama

Reklama

Wisła Kraków. Powrót Krzysztofa Mączyńskiego do gry opóźnia się. Co z Euro 2016?

Wedle pierwotnych założeń reprezentacyjny pomocnik Wisły Krzysztof Mączyński powinien zagrać najpóźniej w sobotnim meczu z Ruchem Chorzów. Tymczasem jego powrót do gry opóźnia się. Czy jeden z filarów kadry Adama Nawałki zdąży odbudować formę na Euro 2016, do którego zostało zaledwie 69 dni?

- Do dwóch tygodni będę walczył o punkty z chłopakami dla Wisły, bo jak wszyscy wiemy, są one bardzo ważne - zapowiadał Krzysztof Mączyński na antenie programu Cafe Futbol w Polsacie Sport, w dniu 6 marca.

Minęły nie tylko dwa, ale cztery tygodnie i "Mąka" nie jest w stanie grać. Nikt nie wie, kiedy Krzysztof wróci do treningów z zespołem.

- Pojawił się drobny wysięk w kolanie. Nasi fizjoterapeuci kontrolują sytuację. Nie jestem w stanie powiedzieć, kiedy wróci do gry - rozkłada ręce trener Wisły Dariusz Wdowczyk.

Czas płynie nieubłaganie. Istnieje ryzyko, że utalentowany pomocnik straci wyjazd na Euro 2016.

Mączyński leczył się w klinice lekarza kadry i Legii Warszawa Jacka Jaroszewskiego. Chwalił warszawską klinikę z Łazienkowskiej, jej wyposażenie i przede wszystkim ludzi tam pracujących. Artroskopia kolana, jaką przeszedł Krzysztof miała być zabiegiem rutynowym, a rehabilitacja zapowiadała, że jego udział w ME nie będzie zagrożony. Dziś już nie ma takiej pewności. 

- Mamy jeszcze dziewięć spotkań do rozegrania, wierzę, że Krzysiek wróci do treningów z zespołem. Żeby grać w meczach ligowych, musi zacząć z nami trenować. Niewielki mamy wpływ na to, jak ta rehabilitacja przebiega - podkreśla Wdowczyk. - Krzysiek na pewno niecierpliwi się i  sam chciałby już wrócić, mając w perspektywie Euro 2016. Pewnie sam zdaje sobie sprawę z tego, że jeżeli nie będzie grał w lidze, to nie pojedzie na mistrzostwa Europy. To go pewnie mobilizuje, dopinguje, ale pewnych historii zdrowotnych nie przeskoczymy. 

Reklama

- Jeżeli będzie na tyle silny i czuł się na siłach, żeby wrócić do drużyny.... Ja oczekuję tego. Dla trenera to jest tylko pomoc - dowodzi trener Wisły. - Jest tylko 11 wolnych miejsc na boisku, a walka o pierwszą "11" to jest coś, co podnosi poziom drużyny. Niech ta walka trwa. 
- Mamy kilku zawodników, którzy nie będą szczęśliwi z braku powołania do kadry meczowej, ale muszą zaprezentować się w rezerwach i cierpliwie czekać na kolejną szansę. A gdy przyjdzie taka chwila, że wskoczą do drużyny, to niech trzymają to miejsce jak najdłużej! - apeluje szkoleniowiec wiślaków.`

Mączyński pojechał dzisiaj do Warszawy na kolejne zabiegi rehabilitacyjne.

Michał Białoński

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL