• 6 .Zagłębie Lubin (15 pkt.)
  • 7 .Śląsk Wrocław (14 pkt.)
  • 8 .Jagiellonia Białystok (14 pkt.)

Wisła Kraków - Podbeskidzie Bielsko-Biała 3-0 w 8. kolejce Ekstraklasy

Wisła poradziła sobie z kolejnym beniaminkiem i pokonała Podbeskidzie 3-0. Ekipa z Krakowa grała bardzo skutecznie i udało jej się wykorzystać nadarzające się okazje. Dokładności zdecydowanie zabrakło natomiast ekipie gości. Dla "Białej Gwiazdy" był to trzeci mecz bez straty gola z rzędu.

Zobacz zapis relacji tekstowej z meczu Wisła Kraków - Podbeskidzie Bielsko-Biała

Kibice Wisły Kraków zapewne liczyli na powtórkę ostatniego spotkania ze Stalą Mielec. W pierwszej połowie Podbeskidzie zdecydowanie postawiło się "Białej Gwieździe" i momentami prowadziło grę. W poczynaniach beniaminka brakowało jednak konkretów i ostatecznie najbliżej zdobycia bramki był Mateusz Marzec, który oddał strzał z dystansu.

Niewykorzystane okazje zemściły się pod koniec pierwszej połowy. Gergo Kocsis sfaulował w polu karnym Macieja Sadloka i sędzia wskazał na "jedenastkę". Do wykonania stałego fragmentu podszedł Jean Carlos i strzałem pod poprzeczkę umieścił futbolówkę w siatce.

Bliski trafienia do siatki był również Chuca. Hiszpan otrzymał piłkę po indywidualnej akcji Yawa Yeboaha, lecz przeniósł ją wysoko ponad poprzeczką.

Na kolejnego gola w tym spotkaniu musieliśmy poczekać do drugiej części gry. W 61. minucie Chcua znalazł się w dobrej sytuacji i huknął zza pola karnego. Pędząca piłka przebiła się przez interweniującego Rafała Leszczyńskiego i po chwili zatrzepotała w bramce. Wiślacy nie byli stroną, która zdecydowanie dominowała w tym meczu, jednak akcje Podbeskidzia nie przyniosły zamierzonego efektu.

Obraz gry diametralnie zmienił się po 73. minucie spotkania. Wówczas Aleksander Komor otrzymał czerwoną kartkę za nieprzepisowe zatrzymanie wybiegającego sam na sam z bramkarzem Felicia Brown Forbesa. Od tego momentu "Biała Gwiazda" zdobyła inicjatywę i udało się jej to potwierdzić w końcówce meczu.

Powracający po pokonaniu koronawirusa Jakub Błaszczykowski otrzymał dobre podanie z głębi boiska. Skrzydłowy ruszył w stronę bramki, złamał akcję do środka i idealnie przymierzył do bramki Leszczyńskiego. Ekipa z Krakowa przeważała, ale nie podwyższyła już wyniku starcia.

Filip Modelski
81′ Michal Frydrych
Aleksander Komor73′
57′ Maciej Sadlok
Dmytro Bashlay
Dawid Abramowicz
Kacper Gach64′
67′ Yaw Yeboah
Maksymilian Sitek33′
Vullnet Basha
Michał Rzuchowski71′
Patryk Plewka
Mateusz Marzec86′
 61′ Chuca
Gergő Bence Kocsis35′
 36′ (k.) 83′ Jean Carlos
Łukasz Sierpina71′
38′ 77′ Felicio Anando Brown Forbes
Filip Laskowski
67′  91′ Jakub Błaszczykowski
Serhii Myakushko71′
83′ Gieorgij Żukow
Tomasz Nowak71′
Konrad Gruszkowski
Iván Martín Gómez86′
77′ Aleksander Buksa