• 6 .Jagiellonia Białystok (12 pkt.)
  • 7 .Raków Częstochowa (11 pkt.)
  • 8 .Wisła Kraków (11 pkt.)

Wisła Kraków - Piast Gliwice 1-2 w 21. kolejce Ekstraklasy

Piłkarze Wisły Kraków powinni wysoko pokonać Piasta Gliwice, ale przez gapiostwo między 71. a 73. minutą zeszli z boiska jako pokonani 1-2. - Przegraliśmy przez własną głupotę - skwitował pomocnik Wisły Cezary Wilk. Kibice Piasta w tym meczu pobili rekord frekwencji na wyjeździe. Pod Wawel zawitało ich 600!

Zobacz zapis relacji na żywo z meczu Wisła Kraków - Piast Gliwice!

Po akcji Kamila Kosowskiego Ivica Iliev technicznym strzałem po ziemi zapewnił Wiśle prowadzenie już w 9. minucie. "Biała Gwiazda" była lepsza, grała składniej, agresywniej. Ale nie strzelała kolejnych bramek, choć powinna.

Osman Chavez (strzał głową, szczupakiem po podaniu Kosowskiego) i Michał Chrapek (ładne uderzenie z woleja) musieli uznać wyższość Jakuba Szumskiego, który zastąpił w bramce Piasta pauzującego za czerwoną kartkę Dariusza Trelę. Największego pecha miał jednak Cwetan Genkow, który dobijał po Chavezie i trafił w słupek.

To były jednak zalążki starej dobrej Wisły, która nie miała sobie równych w kraju i nie "pękała" przed europejskimi średniakami. Dynamika akcji, klasa zawodników, szybkość rozgrywania piłki są już na właściwym poziomie. Szwankuje jeszcze wykończenie ataków. Szwankuje też koncentracja.

"Biała Gwiazda" w II połowie dała się uśpić bezradnością rywala. I właściwie w pierwszej groźniejszej akcji gliwiczanie wyrównali. Podgórski z wolnego podał na 11. metr, Klepczyński zgrał głową na drugi słupek, ale Damian Zbozień z dość ostrego kąta lekko strzelił głową, a Pareiko puścił. Do  bramkarza Wisły trudno mieć pretensje tym bardziej, że w I połowie obronił kontrowersyjny rzut karny Tomasza Podgórskiego (21. min). Kontrowersyjny dlatego, że Matras upadł w polu karnym po tym, jak sam zostawił nogę w okolicach pośladka Pareiki, szukając kontaktu.

Wisła była w jeszcze większym szoku, gdy dwie minuty później straciła drugiego gola po rzucie rożnym. Zacentrowana z kornera piłka odbiła się od pleców Jovanovicia i trafiła do wprowadzonego chwilę wcześniej Rudolfa Urbana, na drugi słupek. Urban strzelił z 5 m raz, Pareiko broni, więc dobitka pod poprzeczkę dała gościom drugiego gola!

Krakowianie próbowali się pozbierać, zaatakować jeszcze mocniej, ale stracili za dużo energii we wcześniejszym okresie meczu i nie stworzyli już stuprocentowej okazji. Najlepszą miał Emmanuel Sarki, który po podaniu Jovanovicia trafił w plecy Klepczyńskiego.

Po tym zwycięstwie Piast awansował na piątą pozycję, wyprzedzając Polonię Warszawa, która gra swój mecz z Widzewem w poniedziałek. Wisła pozostaje na 10. miejscu.