Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (35 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (32 pkt.)
  • 3 .Lechia Gdańsk (30 pkt.)
  • 4 .Raków Częstochowa (29 pkt.)
  • 5 .Radomiak (28 pkt.)
  • 6 .Śląsk Wrocław (24 pkt.)
  • 7 .Wisła Płock (23 pkt.)
  • 8 .Piast Gliwice (21 pkt.)

Wisła Kraków. Peszko będzie wypożyczony, jutro dołączy na zgrupowania w Turcji

Wisła Kraków porozumiała się z Lechią Gdańsk w sprawie wypożyczenia do końca czerwca Sławomira Peszki - dowiedziała się Interia. Peszko ma dołączyć do zgrupowania Wisły Kraków w Turcji - informował wcześniej Piotr Koźmiński, dziennikarz "Super Expressu".

W ostatnim czasie zarówno Wisła, jak i Peszko zmagali się ze swoimi problemami. Teraz obie strony mogą pomóc sobie nawzajem. Skrzydłowy dostanie możliwość regularnej gry, a Wisła naprawdę niezłego zawodnika, jak na nasze warunki.

"Praktycznie wszystko już ustalone. Sławomir Peszko leci jutro rano na zgrupowanie Wisły" - poinformował Piotr Koźmiński, dziennikarz "Super Expressu".

Co więcej, z informacji dziennikarza wynika, że w umowie pomiędzy Lechią a Wisłą nie będzie zakazu występu piłkarza przeciwko swojemu macierzystemu klubowi. To rzadko spotykana sytuacja.

Reklama

Po godz. 21 Interia dowiedziała się, że Wisła z Lechią porozumiały się w sprawie wypożyczenia "Peszkina" do końca sezonu.

W ostatnim okresie Peszko był odsunięty od pierwszej drużyny Lechii za kłótnię z asystentem trenera Piotra Stokowca.

- Nie grałem pół roku w piłkę, więc ciężko znaleźć klub za granicą - mówił Peszko dwa tygodnie temu "Przeglądowi Sportowemu". Teraz spróbuje pokazać, na co go stać w Wiśle Kraków.

Wisła od środy przebywa na zgrupowaniu w tureckim Beleku, które doszło do skutku dzięki sponsorowi, firmie Murapol. 

"Biała Gwiazda" rozgrywki wznowi 11 lutego wyjazdowym meczem z Górnikiem Zabrze. Z kolei z Lechią zmierzy się na wyjeździe 23 lutego.

Peszko będzie trzecim transferem do Wisły, po Łukaszu Burlice i Lukasie Klemenzie. Trener Maciej Stolarczyk ma nadzieję, że to nie koniec wzmacniania składu. Lista strat jest znacznie dłuższa. "Biała Gwiazda" straciła zimą siedmiu zawodników z wyjściowego składu: Zorana Arsenicia, Martina Kosztala, Jesusa Imaza, Dawida Korta, Jakuba Bartkowskiego, Tibora Halilovicia i Zdenka Ondraszka

Ekstraklasa: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

WG, MBReklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje